דף הבית » לא ידעתי » תהליך גידול הקנאביס

תהליך גידול הקנאביס

2023-03-18 10:06:00+02:00

נִבִיטָה

נביטה היא התהליך של לגרום לזרעי הקנאביס שלך לנבוט ולהתחיל לצמוח. זהו השלב הראשון בתהליך גידול הקנאביס, וחשוב לעשות זאת נכון. ישנן מספר שיטות להנבטת זרעי קנאביס, ביניהן שיטת מגבת נייר, שיטת זכוכית מים ושיטת אדמה. לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה, לכן חשוב לחקור ולהחליט איזו שיטה מתאימה לכם ביותר.

שיטת מגבת נייר

שיטת מגבת הנייר היא אחת השיטות הפופולריות ביותר להנבטת זרעי קנאביס. כדי להשתמש בשיטה זו, תזדקק לכמה מגבות נייר, קצת מים ומיכל. ראשית, הרטיבו את מגבות הנייר והניחו אותן במיכל. לאחר מכן, מניחים את זרעי הקנאביס על גבי מגבות הנייר ומכסים את המיכל. לבסוף, מניחים את המיכל במקום חמים וחשוך וממתינים עד שהזרעים ינבטו.

שיטת זכוכית מים

שיטת זכוכית המים היא שיטה פופולרית נוספת להנבטת זרעי קנאביס. כדי להשתמש בשיטה זו, תזדקק לכוס מים, כמה מגבות נייר ומיכל. ראשית, הרטיבו את מגבות הנייר והניחו אותן במיכל. לאחר מכן, הניחו את זרעי הקנאביס בכוס המים והניחו להם להשרות 24 שעות. לבסוף, מעבירים את הזרעים למגבות הנייר ומכסים את המיכל. מניחים את המיכל במקום חמים וחשוך וממתינים עד שהזרעים ינבטו.

צמיחה וגטטיבית

לאחר שזרעי הקנאביס נבטו, הם ייכנסו לשלב הגידול הווגטטיבי. בשלב זה יתחילו הצמחים לצמוח ולפתח את מערכות השורשים שלהם. חשוב לספק לצמחים את הכמות הנכונה של אור, מים וחומרי הזנה בשלב זה. אם לא נותנים לצמחים את הכמות הנכונה של אור, מים וחומרי מזון, הם לא יגדלו כראוי ואף עלולים למות.

אוֹר

האור הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בשלב הצמיחה הווגטטיבי. צמחי קנאביס זקוקים לפחות 18 שעות אור ביום על מנת לגדול כראוי. אם לא ניתן לצמחים מספיק אור, הם לא יוכלו לעשות פוטוסינתזה ולא יצמחו כראוי. חשוב לספק לצמחים את כמות האור הנכונה על מנת להבטיח צמיחה מוצלחת.

מים וחומרים מזינים

מים וחומרים מזינים חשובים גם לשלב הצמיחה הווגטטיבי. יש להשקות את הצמחים באופן קבוע ולתת להם את הכמות הנכונה של חומרים מזינים על מנת לגדול כראוי. אם לא יינתנו לצמחים מספיק מים או חומרי הזנה, הם לא יוכלו לצמוח כראוי ואף עלולים למות.

פְּרִיחָה

לאחר שהצמחים הגיעו לגודל הרצוי, הם ייכנסו לשלב הפריחה. בשלב זה, הצמחים יתחילו לייצר פרחים וניצנים. חשוב לספק לצמחים את הכמות הנכונה של אור, מים וחומרי הזנה בשלב זה. אם לא נותנים לצמחים את הכמות הנכונה של אור, מים וחומרי הזנה, הם לא יפרחו כראוי ואף עלולים למות.

אוֹר

האור הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בשלב הפריחה. צמחי קנאביס צריכים לפחות 12 שעות חושך ביום כדי לפרוח כראוי. אם לא נותנים לצמחים מספיק חושך, הם לא יוכלו לפרוח כראוי ואף עלולים למות.

מים וחומרים מזינים

מים וחומרים מזינים חשובים גם לשלב הפריחה. יש להשקות את הצמחים באופן קבוע ולתת להם את הכמות הנכונה של חומרים מזינים על מנת לפרוח כראוי. אם לא יינתנו לצמחים מספיק מים או חומרי הזנה, הם לא יוכלו לפרוח כראוי ואף עלולים למות.

קְצִיר

לאחר שהצמחים סיימו לפרוח, הם יהיו מוכנים לקציר. חשוב לקצור את הצמחים בזמן הנכון על מנת לקבל את הניצנים האיכותיים ביותר. הזמן הטוב ביותר לקציר הוא כאשר הטריכומות על הניצנים מעוננות ברובן עם מעט ענברי. לאחר שהצמחים נקצרו, ניתן לייבש אותם ולרפא אותם לשימוש.

גידול קנאביס יכול להיות חוויה מתגמלת, אך חשוב להבין את התהליך. מהנבטה ועד לקטיף, ישנם שלבים רבים שיש לנקוט על מנת להבטיח גידול מוצלח. עם הידע והטיפול הנכונים, אתה יכול לגדל את הקנאביס שלך וליהנות מפירות העבודה שלך.

למידע נוסף על גידול קנאביס, בדוק את החיפוש הזה ביוטיוב .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן