דף הבית » המלצת הצוות » תהליך גיבוש: מה שאתה צריך לדעת

תהליך גיבוש: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-18 05:32:00+02:00

מהו תהליך הגיבוש?

תהליך הגיבוש הוא תהליך יצירת ישות עסקית חדשה. זה כרוך במספר שלבים, כולל בחירת שם עסק, הגשת הניירת הדרושה וקבלת הרישיונות וההיתרים הדרושים. בהתאם לסוג הישות העסקית המתגבשת, התהליך עשוי להיות כרוך גם בהשגת מימון, רישום במדינה וקבלת ביטוח.

סוגי גופים עסקיים

ישנם מספר סוגים של גופים עסקיים, לכל אחד תהליך היווצרות משלו. הסוגים הנפוצים ביותר של גופים עסקיים הם בעלות יחידה, שותפויות, חברות בערבון מוגבל (LLC) ותאגידים.

בעלות יחידה

בעלות יחידה היא עסק בבעלות ובניהול של אדם אחד. תהליך הגיבוש לבעלות יחידה הוא פשוט יחסית וכולל בחירת שם עסק, קבלת כל הרישיונות וההיתרים הדרושים ורישום במדינה.

שותפויות

שותפות היא עסק בבעלות ומופעל על ידי שני אנשים או יותר. תהליך היווצרות שותפות דומה לזה של בעלות יחידה, אך הוא כולל גם עריכת הסכם שותפות המתאר את הזכויות והחובות של כל שותף.

חברות באחריות מוגבלת (LLC)

חברה באחריות מוגבלת (LLC) היא ישות עסקית המספקת הגנת אחריות מוגבלת לבעליה. תהליך ההקמה של LLC כולל הגשת הניירת הדרושה למדינה, השגת כל הרישיונות וההיתרים הדרושים, וניסוח הסכם הפעלה המתאר את הזכויות והחובות של כל חבר.

תאגידים

תאגיד הוא גוף עסקי שנמצא בבעלות בעלי מניות ומנוהל על ידי דירקטוריון. תהליך ההקמה של תאגיד כולל הגשת הניירת הדרושה למדינה, קבלת כל הרישיונות וההיתרים הדרושים, וניסוח תקנון תאגיד המתאר את הזכויות והחובות של בעלי המניות והדירקטורים.

טבלת תהליכי גיבוש

יישות עסקית תהליך גיבוש
בעלות בלעדית בחר שם עסק, השג את כל הרישיונות וההיתרים הדרושים והירשם במדינה.
שׁוּתָפוּת בחרו שם עסק, השג את כל הרישיונות וההיתרים הדרושים, הירשמו במדינה וערכו הסכם שותפות.
LLC הגש את הניירת הדרושה למדינה, השג את כל הרישיונות וההיתרים הדרושים, וערוך הסכם הפעלה.
תַאֲגִיד הגש את הניירת הדרושה למדינה, השג את כל הרישיונות וההיתרים הדרושים, ותנסח תקנון תאגידי.

תהליך ההקמה הוא שלב חשוב בפתיחת עסק. חשוב להבין את סוגי הגופים העסקיים השונים ואת השלבים הכרוכים בהקמת כל אחד מהם. על ידי הבנת תהליך ההקמה, אתה יכול להבטיח שהעסק שלך נוצר כהלכה ושאתה עומד בכל החוקים החלים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן