דף הבית » מדריך כללי בעיבוד » הנה משהו שלא ידעתם על תהליך ביצוע הפלה

הנה משהו שלא ידעתם על תהליך ביצוע הפלה

תהליך ביצוע הפלה

תהליך ההפלה הוא נושא עדין ורגיש. ישנם גורמים רבים ושונים המקשים על נשים להחליט על ביצוע הפלה. הפלה היא אחת ההליכים הרפואיים הנפוצים ביותר שנשים נוקטות. זה גם תהליך שיכול להיות די מסובך וקשה להבנה. ההחלטה לעשות הפלה היא אחת ההחלטות האישיות ביותר שאישה יכולה לקבל. מאמר זה בוחן את תהליך ביצוע הפלה מנקודת מבטה של האישה שהחליטה להפסיק את ההריון.

תהליך ביצוע הפלה יכול להיות מלחיץ, קשה ואף טראומטי עבור אנשים מסוימים. עם זאת, בעזרת עוזרי כתיבה בינה מלאכותית, ניתן להקל על אנשים לבצע את ההליך הזה מבלי להרגיש יותר מדי לחץ וללא חשש לטעות.

הפלה היא החלטה אישית ביותר, והיא עלולה להיות קשה לקבלה. תהליך ביצוע הפלה הוא לעתים קרובות מרתיע, והנהלים משתנים ממדינה למדינה.

תהליך ביצוע הפלה כולל שלבים רבים המעורבים. לדוגמה, הצעד הראשון הוא לברר אם אתה יכול לבצע הפלה באופן חוקי במדינתך. אם אינך יכול לבצע הפלה באופן חוקי במדינתך, תצטרך למצוא מישהו שיוכל לבצע זאת עבורך מבלי להסתבך עם החוק.

השלב השני הוא להחליט כמה רחוק אתה בהריון ואיזה סוג של הפלה יהיה הטוב ביותר עבורך. השלב השלישי הוא קביעת תור למרפאה או רופא שם יבצעו עליך את ההפלה. תצטרכו גם לברר אם קיימות תופעות לוואי או סיכונים כלשהם בנטילת סוג מסוים של תרופות שעשויות להשפיע על בריאותכם או הפוריות בהמשך הדרך.

השלב הרביעי הולך להיות הפגישה שבה הרופא או המרפאה יבצעו את ההפלה.

הפלה תרופתית מחייבת נטילת שני כדורים שונים, אחד בבוקר ואחד בלילה למשך שלושה ימים על פני תקופה של חמישה ימים. הליך מסוג זה אינו מחייב אותך להיכנס למרפאה ולכן הוא בטוח יותר לדעתי. התור לבצע את ההפלה הוא המקום שבו תיקחו את כדורי הבוקר והערב. תור זה יכול להיעשות במרפאה או שזה עשוי לקרות לבד בבית אם תבחר. השלב החמישי הוא כאשר ההפלה מתרחשת בפועל. תיכנסי למרפאה או תחזרי הביתה ותיקחי כדור אחד, מה שבחרת בפגישה עם הרופא באותו היום, שעוצר את הביוץ ומונע הריון כלשהו.

הרופא שלך.

עד איזה שבוע אפשר לעשות הפלה

זו שאלה שנשאלה וענו על ידי רופאים במהלך השנים. עם זאת, זה לא נענה בתשובה חד משמעית.

המכללה האמריקאית למיילדות וגינקולוגים (ACOG) פרסמה הצהרה ב-5 בפברואר 2019 בנוגע ל”שאלת הפלה”. הצהרה זו פורסמה בתגובה להחלטת בית המשפט העליון בארה”ב לקיים הגבלות על גישה להפלות בטקסס. ה-ACOG קבע שבטוח לנשים לבצע הפלה עד שבוע 10 להריון, גם לאחר 20 שבועות של הריון אם יש סיבות רפואיות להפלה.

החלטת ה-ACOG התבססה על שני מחקרים שבוצעו על ידי הארגון שלהם, אשר לא מצאו עדות לסיכון מוגבר לסיבוכים או מוות בקרב נשים שעברו הפלות לאחר 20 שבועות. המשמעות היא שנשים יכולות לבצע הפלה בבטחה עד שבוע 10 ללא גורמי סיכון נוספים הקשורים להפלה בנקודת זמן זו.

כמה זמן נמשכת הפלה טבעית

הפלה היא מצב רפואי שבו העובר או העובר מתים לפני שהוא יכול להיוולד. לרוב היא נגרמת משגיאה בהתפתחות העובר או העובר ומתרחשת לעיתים רחוקות כאשר אין בעיה בהריון.

הפלות נמשכות בדרך כלל בין 6 ל-12 שבועות. עם זאת, משך הזמן יכול להשתנות בהתאם לגורם וחומרת ההפלה.

הפלה היא חלק טבעי מההריון. זה לא נדיר להפיל במהלך השליש הראשון וזה עלול לקרות יותר מפעם אחת במהלך חייך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן