דף הבית » הכי פופולרי » תהליך אישור תקציב הרשות המקומית

תהליך אישור תקציב הרשות המקומית

2023-03-17 06:01:00+02:00

מבוא

הרשויות המקומיות אחראיות לספק מגוון שירותים לקהילות המקומיות שלהן. שירותים אלו ממומנים מתקציב הרשות המקומית, המאושר על ידי מועצת הרשות המקומית. מאמר זה מסביר את תהליך אישור תקציב הרשויות המקומיות, לרבות השלבים השונים ותפקידיהם של בעלי העניין השונים המעורבים.

תהליך התקציב

תהליך התקציב מתחיל בכך שמועצת הרשות המקומית קובעת את התקציב לשנה הקרובה. הדבר נעשה בהתייעצות עם מנכ"ל הרשות המקומית ועם נושאי משרה בכירים נוספים. לאחר מכן התקציב מובא לאישור המועצה. לאחר אישור התקציב, הוא נשלח לאישור המחלקה הממשלתית הרלוונטית. זה נעשה בדרך כלל על ידי אגף הכספים של הרשות המקומית. המשרד הממשלתי יבדוק את התקציב ויבצע את כל השינויים הדרושים לפני אישורו.

בעלי עניין מעורבים

בתהליך אישור התקציב של הרשות המקומית מעורבים מספר בעלי עניין. אלה כוללים את מועצת הרשות המקומית, מנכ"ל הרשות המקומית, אגף הכספים ברשות המקומית, מחלקת הממשלה הרלוונטית והקהילה המקומית. מועצת הרשות המקומית אחראית על קביעת התקציב ואישורו. מנכ"ל הרשות המקומית אחראי על מתן ייעוץ והכוונה למועצה בנושא התקציב. אגף הכספים ברשות המקומית אחראי על הכנת התקציב והגשתו לאישור האגף הממשלתי הרלוונטי. המשרד הממשלתי הרלוונטי אחראי לבדיקת התקציב וביצוע כל השינויים הדרושים לפני אישורו. לבסוף, הקהילה המקומית אחראית לספק משוב על התקציב ולוודא שהוא עונה על צרכיהם.

היתרונות של אישור תקציב

תהליך אישור התקציב הוא חלק חשוב מהבטחת שהרשויות המקומיות יכולות לספק את השירותים שהקהילות המקומיות שלהם זקוקות להם. הוא מבטיח שהתקציב הוגן ושוויוני, ושהוא עונה על צרכי הקהילה המקומית. תהליך אישור התקציב מסייע גם להבטיח שהרשויות המקומיות מסוגלות לנהל את כספיהן ביעילות. זה מאפשר להם לתכנן את העתיד ולהבטיח שהם מסוגלים לעמוד בהתחייבויות הכספיות שלהם.

סיכום

תהליך אישור התקציב של הרשויות המקומיות הוא חלק חשוב בהבטחת שהרשויות המקומיות יכולות לספק את השירותים שהקהילות המקומיות שלהם זקוקות להם. מעורבים בו מספר בעלי עניין, ביניהם מועצת הרשות המקומית, מנכ"ל הרשות המקומית, אגף הכספים ברשות המקומית, מחלקת הממשלה הרלוונטית והקהילה המקומית. התהליך מבטיח שהתקציב הוגן ושוויוני, ושהוא עונה על צרכי הקהילה המקומית.

טבלה: בעלי עניין המעורבים בתהליך אישור התקציב

בעל עניין תַפְקִיד
מועצת הרשות המקומית קביעת התקציב ואישורו
מנכ"ל הרשות המקומית מתן ייעוץ והכוונה למועצה בנושא התקציב
מחלקת הכספים של הרשות המקומית הכנת התקציב והגשתו לאישור משרד הממשלה הרלוונטי
משרד הממשלה הרלוונטי בדיקת התקציב וביצוע כל השינויים הדרושים לפני אישורו
קהילה מקומית מתן משוב על התקציב והבטחה שהוא עונה על צרכיהם

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן