דף הבית » המלצת הצוות » תהליך אזרחות ארה"ב: מדריך שלב אחר שלב

תהליך אזרחות ארה"ב: מדריך שלב אחר שלב

2023-02-26 23:09:00+02:00

דרישות זכאות לאזרחות אמריקאית

על מנת להפוך לאזרח ארה"ב, עליך לעמוד בדרישות זכאות מסוימות. דרישות אלה משתנות בהתאם לסטטוס ההגירה הנוכחי שלך. בדרך כלל, עליך להיות בן 18 לפחות, להיות תושב קבע בארה"ב לפחות חמש שנים, ובעל אופי מוסרי טוב. עליך גם להיות מסוגל להפגין הבנה בסיסית של ההיסטוריה והממשל האנגלית וארה"ב.

מחזיקי גרין קארד

אם אתה תושב קבע בארה"ב, ייתכן שאתה זכאי להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית. כדי להיות זכאי, עליך להחזיק בגרין קארד במשך חמש שנים לפחות. אתה חייב גם להיות נוכח פיזית בארה"ב לפחות מחצית מהזמן הזה. בנוסף, אתה חייב להיות גר באותה מדינה או מחוז USCIS לפחות שלושה חודשים לפני הגשת בקשתך.

תושבים שאינם קבע

אם אינך תושב קבע בארה"ב, ייתכן שאתה עדיין זכאי להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית. כדי להיות זכאי, עליך להיות נוכח פיזית בארה"ב לפחות מחצית מחמש השנים האחרונות. בנוסף, אתה חייב להיות גר באותה מדינה או מחוז USCIS לפחות שלושה חודשים לפני הגשת בקשתך. עליך גם לעמוד בכל שאר דרישות הזכאות.

תהליך הגשת בקשה לאזרחות אמריקאית

לאחר שקבעתם שאתם זכאים להגיש בקשה לאזרחות אמריקאית, עליכם להשלים את תהליך הבקשה. תהליך זה כולל מילוי הטפסים הדרושים, הגשת המסמכים הנדרשים והשתתפות בראיון. כל התהליך עשוי להימשך מספר חודשים.

טפסים

השלב הראשון בתהליך הבקשה הוא מילוי הטפסים הדרושים. הצורה הנפוצה ביותר היא ה-N-400, שהיא הבקשה להתאזרחות. יש למלא טופס זה במלואו ולהגיש ל-USCIS. בנוסף, ייתכן שיהיה עליך למלא טפסים אחרים, כגון I-912 או I-130.

מסמכים

בנוסף לטפסים, עליך גם להגיש מסמכים מסוימים ל-USCIS. מסמכים אלה עשויים לכלול את תעודת הלידה שלך, הדרכון שלך, גרין קארד שלך ומסמכים אחרים. עליך גם להגיש שתי תמונות בסגנון דרכון עם הבקשה שלך.

רֵאָיוֹן

לאחר השלמת הבקשה שלך, תזומן לראיון. במהלך הראיון ישאלו אותך שאלות לגבי בקשתך והרקע שלך. עליך לענות על כל השאלות בצורה אמיתית ומדויקת. בנוסף, ייתכן שתתבקש להפגין את הבנתך בהיסטוריה ובממשלה באנגלית ובארה"ב.

תהליך התאזרחות לאזרחות אמריקאית

לאחר אישור בקשתך, תזומן לטקס התאזרחות. במהלך הטקס, תישבע את שבועת האמונים ותהפוך לאזרח אמריקאי. לאחר הטקס, תקבלו תעודת התאזרחות, המשמשת כהוכחה לאזרחותכם האמריקאית.

תהליך האזרחות האמריקאי יכול להיות ארוך ומורכב. עם זאת, זהו צעד חשוב בהפיכתו לאזרח ארה"ב. על ידי הבנת דרישות הזכאות, תהליך הבקשה ותהליך ההתאזרחות, אתה יכול להבטיח שאתה מוכן למסע לאזרחות אמריקאית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן