דף הבית » News » עיבוד רקמות: סקירה כללית

עיבוד רקמות: סקירה כללית

2023-03-07 00:14:00+02:00

מהו עיבוד רקמות?

עיבוד רקמות הוא תהליך הכנת דגימות רקמה לבדיקה מיקרוסקופית. היא כוללת סדרה של שלבים שנועדו לשמר את הרקמה ולהקל על הבדיקה. התהליך מתחיל באיסוף דגימת הרקמה, אשר לאחר מכן מקובעים, מוטבעים, חותכים ומוכתמים. הרקמה נבדקת לאחר מכן תחת מיקרוסקופ כדי לזהות כל חריגות או מחלות.

שלבים המעורבים בעיבוד רקמות

השלבים המעורבים בעיבוד רקמות הם כדלקמן: 1. איסוף: דגימת הרקמה נאספת מהמטופל או מהתורם. זה יכול להיעשות באמצעות ביופסיה, ניתוח או נתיחה.2. קיבוע: לאחר מכן מקבעים את דגימת הרקמה בתמיסה כדי לשמר אותה ולמנוע פירוק נוסף.3. הטבעה: דגימת הרקמה מוטבעת לאחר מכן בבלוק שעווה או פלסטיק. זה עוזר להגן על הרקמה ולהקל על החתך.4. חיתוך: הרקמה המוטבעת נחתכת לאחר מכן לפרוסות דקות, או חתכים, באמצעות מיקרוטומה.5. צביעה: החתכים נצבעים לאחר מכן במגוון צבעים כדי להקל עליהם לראות אותם במיקרוסקופ.6. בדיקה מיקרוסקופית: החתכים המוכתמים נבדקים תחת מיקרוסקופ כדי לזהות כל חריגות או מחלות.

סוגי רקמות

ניתן להשתמש בעיבוד רקמות לבחינת מגוון סוגים שונים של רקמות, כולל:• עור: ניתן להשתמש ברקמת עור לזיהוי מחלות עור, כגון פסוריאזיס או אקזמה.• שריר: ניתן להשתמש ברקמת שריר לזיהוי מחלות שרירים, כגון כמו ניוון שרירים.• עצם: ניתן להשתמש ברקמת עצם לזיהוי מחלות עצם, כגון אוסטאופורוזיס.• עצב: ניתן להשתמש ברקמת עצב לזיהוי מחלות עצבים, כגון טרשת נפוצה.• דם: ניתן להשתמש ברקמת הדם לזיהוי דם מחלות, כגון אנמיה.• איברים: ניתן להשתמש ברקמת איברים לזיהוי מחלות איברים, כגון שחמת כבד.

חשיבות עיבוד הרקמות

עיבוד רקמות הוא חלק חשוב באבחון וטיפול רפואי. זה מאפשר לרופאים לזהות מחלות וחריגות שאולי אינן גלויות לעין בלתי מזוינת. זה גם עוזר לקבוע את הגורם למחלה או מצב, מה שיכול לעזור לרופאים לפתח תוכנית טיפול. בנוסף, ניתן להשתמש בעיבוד רקמות כדי לעקוב אחר התקדמות מחלה או מצב, כמו גם לזהות כל שינוי ברקמה לאורך זמן.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן