דף הבית » מעניין » עיבוד גרוטאות מתכת

עיבוד גרוטאות מתכת

2023-03-18 06:15:00+02:00

מה זה גרוטאות מתכת?

גרוטאות מתכת היא כל מתכת שאינה בשימוש יותר ומוכנה למיחזור. זה יכול להגיע ממגוון מקורות, כולל תהליכי תעשייה וייצור, אתרי בנייה ואפילו חפצי בית. גרוטאות מתכת היא בעלת ערך מכיוון שניתן למחזר אותה ולעשות בה שימוש חוזר במגוון דרכים.

אוסף של גרוטאות מתכת

השלב הראשון בתהליך עיבוד גרוטאות מתכת הוא איסוף. גרוטאות מתכת נאספות ממגוון מקורות, כולל תהליכי תעשייה וייצור, אתרי בנייה ואפילו חפצי בית. לאחר מכן, הגרוטאות מועברות למתקן לעיבוד גרוטאות.

מיון ועיבוד של גרוטאות מתכת

לאחר שנאספה גרוטאות המתכת, היא ממוינת ומעובדת. תהליך המיון כולל הפרדת גרוטאות המתכת לקטגוריות שונות, כגון מתכות ברזליות ומתכות לא ברזליות. תהליך המיון כולל גם הפרדת גרוטאות המתכת לדרגות שונות, כגון קלה, בינונית וכבדה.

מתכות ברזליות

מתכות ברזליות הן מתכות המכילות ברזל. דוגמאות למתכות ברזליות כוללות פלדה, ברזל יצוק וברזל יצוק. מתכות אלו ממוחזרות בדרך כלל על ידי המסתן ואז יצירתן מחדש למוצרים חדשים.

מתכות לא ברזליות

מתכות לא ברזליות הן מתכות שאינן מכילות ברזל. דוגמאות למתכות לא ברזליות כוללות אלומיניום, נחושת, פליז ופלדת אל חלד. מתכות אלו ממוחזרות בדרך כלל על ידי גריסה לחתיכות קטנות ואז המסתן.

מיחזור של גרוטאות מתכת

לאחר מיון ועיבוד גרוטאות המתכת, היא מוכנה למיחזור. לאחר מכן משתמשים בגרוטאות המתכת הממוחזרות ליצירת מוצרים חדשים, כגון חלקי רכב, מכשירי חשמל וחומרי בניין. מיחזור גרוטאות מתכת עוזר להפחית את כמות הפסולת הנשלחת למזבלות ומסייע בשימור משאבי הטבע.

סיכום

תהליך עיבוד גרוטאות מתכת הוא חלק חשוב מתהליך המיחזור. זה עוזר להפחית את כמות הפסולת הנשלחת למזבלות ומסייע בשימור משאבי הטבע. כדי ללמוד עוד על תהליך עיבוד גרוטאות מתכת, צפה בסרטון YouTube זה על הנושא.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן