דף הבית » טופ 100 » סירוס כלבים: מה שאתה צריך לדעת

סירוס כלבים: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-15 19:11:00+02:00

מה זה סירוס?

סירוס הוא תהליך של הסרה כירורגית של איברי הרבייה של הכלב. זה ידוע גם בשם עיקור או סירוס. סירוס הוא הליך שכיח המבוצע בכלבים זכרים ונקבות כאחד. אצל גברים מסירים את האשכים ואילו אצל נקבות מסירים את השחלות והרחם. סירוס הוא הליך בטוח ופשוט יחסית שניתן לעשות בכל גיל. זה נעשה בדרך כלל בהרדמה כללית ולוקח כ-30 דקות. לאחר ההליך, הכלב יצטרך לשהות במשרדו של הוטרינר למשך מספר שעות לצורך השגחה.

היתרונות של סירוס

לסירוס יתרונות רבים הן לכלב והן לבעלים. זה יכול לעזור להפחית את מספר הגורים הלא רצויים, כמו גם להפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות מסוימות. סירוס יכול גם לעזור להפחית התנהגות תוקפנית אצל כלבים זכרים, כמו גם להפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן.

יתרונות בריאותיים

סירוס יכול לעזור להפחית את הסיכון לבעיות בריאות מסוימות בכלבים זכרים ונקבות כאחד. אצל גברים, סירוס יכול להפחית את הסיכון לסרטן האשכים ולבעיות בערמונית. אצל נשים, סירוס יכול להפחית את הסיכון לסרטן החלב ולזיהומים ברחם.

יתרונות התנהגותיים

סירוס יכול גם לעזור להפחית התנהגות תוקפנית אצל כלבים זכרים. כלבים זכרים לא מסורסים נוטים יותר לשוטט, להילחם ולסמן את הטריטוריה שלהם. סירוס יכול לסייע בהפחתת התנהגויות אלו, מה שהופך אותן לקלות יותר לניהולן.

עלות סירוס

עלות סירוס כלב עשויה להשתנות בהתאם לגודלו וגילו של הכלב וכן לתשלום של הוטרינר. ככלל, עלות סירוס כלב נעה בין 50 ל-200 דולר.

טבלה: יתרונות סירוס

תועלת כלבים זכרים כלבים נקבות
סיכון מופחת לסרטן סרטן האשכים סרטן החלב
סיכון מופחת לבעיות בערמונית כן לא
סיכון מופחת לזיהומי רחם לא כן
התנהגות אגרסיבית מופחתת כן לא

סירוס הוא הליך בטוח ופשוט יחסית שיכול לספק יתרונות רבים הן לכלב והן לבעלים. זה יכול לעזור להפחית את מספר הגורים הלא רצויים, כמו גם להפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות מסוימות. זה יכול גם לעזור להפחית התנהגות תוקפנית אצל כלבים זכרים. עלות סירוס כלב יכולה להשתנות, אך בדרך כלל נעה בין 50 ל-200 דולר. אם אתה שוקל לסרס את הכלב שלך, דבר עם הווטרינר שלך על ההליך והיתרונות שלו. תוכל למצוא מידע נוסף על סירוס ב- YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן