דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה עושים עם 3500 טון אשפה ביום?

מה עושים עם 3500 טון אשפה ביום?

מה עושים עם 3500 טון אשפה ביום?

מבוא

אשפה היא בעיה הולכת וגוברת במקומות רבים בעולם. מדי יום אנו מייצרים אלפי טונות של פסולת שיש לפנות אותה בצורה בטוחה ואחראית. במאמר זה נבדוק את המצב הנוכחי של פינוי האשפה ומה ניתן לעשות כדי להפחית את כמות הפסולת שאנו מייצרים.

המצב הנוכחי של פינוי אשפה

לפי נתוני הבנק העולמי, העולם מייצר יותר מ-3,500 טון אשפה מדי יום. מדובר בכמות מדאיגה של פסולת שיש לפנות בצורה בטוחה ואחראית. למרבה הצער, מדינות רבות חסרות את התשתית והמשאבים לנהל נכון את הפסולת שלהן. כתוצאה מכך, חלק גדול מהאשפה בעולם מגיעה למזבלות, שם היא עלולה לדלוף לסביבה ולגרום לבעיות בריאותיות וסביבתיות חמורות. בנוסף למזבלות, חלק ניכר מהאשפה בעולם נשרף בבורות באוויר הפתוח. זה משחרר רעלים מזיקים לאטמוספירה, שיכולים להיות השלכות בריאותיות וסביבתיות חמורות. במקרים מסוימים, שריפת אשפה עלולה אף להוביל להיווצרות גשם חומצי, שעלול לפגוע ביבולים ובמערכות אקולוגיות.

השפעת האשפה על הסביבה

לסילוק לא נכון של אשפה עלולות להיות השלכות חמורות על הסביבה. כאשר אשפה נשרפת או משאירה במזבלות, היא עלולה לדלוף לאדמה ולמים ולזהם אותם ברעלים ומזהמים. זה יכול להיות בעל השפעה הרסנית על מערכות אקולוגיות מקומיות, כמו גם על בריאות האנשים שחיים באזור. בנוסף, סילוק לא נכון של אשפה יכול להוביל להיווצרות גזי חממה, שיכולים לתרום להתחממות כדור הארץ. זה יכול להיות בעל השפעה הרסנית על הסביבה, להוביל לאירועי מזג אוויר קיצוניים, עליית מפלס הים ואסונות סביבתיים אחרים.

מה ניתן לעשות כדי להפחית את האשפה?

החדשות הטובות הן שישנם צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את כמות האשפה שאנו מייצרים. אחת הדרכים היעילות ביותר לצמצום פסולת היא צמצום, שימוש חוזר ומיחזור. על ידי הפחתת כמות האריזות שאנו משתמשים בהן, שימוש חוזר בפריטים במידת האפשר, ומיחזור ככל שנוכל, נוכל להפחית משמעותית את כמות האשפה שאנו מייצרים. בנוסף, נוכל גם להפחית את כמות האשפה שאנו מייצרים על ידי קומפוסט המזון שלנו בזבוז. קומפוסט הוא דרך מצוינת להפחית את כמות הפסולת שמגיעה למזבלות, שכן ניתן להשתמש בו ליצירת אדמה עשירה בחומרים מזינים לגינון וחקלאות. לבסוף, אנו יכולים גם להפחית את כמות האשפה שאנו מייצרים על ידי השקעה באנרגיה מתחדשת מקורות. על ידי השקעה במקורות אנרגיה מתחדשים, כגון אנרגיית שמש ורוח, נוכל להפחית את ההסתמכות שלנו על דלקים מאובנים, שהם מקור מרכזי לזיהום.

סיכום

אשפה היא בעיה הולכת וגוברת במקומות רבים בעולם. מדי יום אנו מייצרים אלפי טונות של פסולת שיש לפנות אותה בצורה בטוחה ואחראית. למרבה המזל, ישנם צעדים שניתן לנקוט כדי להפחית את כמות האשפה שאנו מייצרים. על ידי צמצום, שימוש חוזר ומיחזור, כמו גם השקעה במקורות אנרגיה מתחדשים, נוכל להפחית את כמות הפסולת שאנו מייצרים ולעזור להגן על הסביבה. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה או צפה בסרטונים ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן