דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה עושים עם נרות קידוש?

מה עושים עם נרות קידוש?

מה עושים עם נרות קידוש?

מהם נרות קידוש?

נרות קידוש הם סוג מיוחד של נרות המשמשים במסורת היהודית. הם עשויים בדרך כלל משעווה ומוארים בשבת ובאירועים מיוחדים אחרים. הנרות דולקים כדי לציין את כניסת השבת ולהכניס את קדושת היום. הנרות דולקים גם כדי לכבד את האירועים המיוחדים כמו ימי הולדת, ימי נישואין וחגים אחרים. נרות קידוש הם לרוב לבנים, אך ניתן למצוא אותם גם בצבעים כמו כחול, ורוד וסגול. הם עשויים בדרך כלל משעווה ולעיתים קרובות מעוטרים בסמלים או דימויים בעלי משמעות לאדם שמדליק אותם.

כיצד להשתמש בנרות קידוש

לפני סעודת השבת מדליקים נרות קידוש. המדליק את הנרות יברך ברכה מיוחדת על הנרות. לאחר אמירת הברכה מדליקים את הנרות ואפשר להתחיל את סעודת השבת. יש להדליק את הנרות במקום בטוח, הרחק מכל חומר דליק. חשוב להקפיד שהנרות לא יושארו דולקים ללא השגחה.

מדוע נרות קידוש חשובים?

נרות קידוש הם חלק חשוב מהמסורת היהודית. הם תזכורת לקדושת השבת ולאירועים מיוחדים אחרים. הדלקת הנרות היא דרך להכניס את קדושת היום ולכבד את האירוע המיוחד. גם נרות קידוש הם סמל לתקווה ואור. הם מזכירים שגם בזמנים האפלים ביותר, עדיין יש תקווה ואור.

השוואה מהירה

פריט תיאור
נרות קידוש סוג מיוחד של נר בשימוש במסורת היהודית
צבעים לבן, כחול, ורוד, סגול
חוֹמֶר דוֹנַג
נוֹהָג מואר לפני סעודת שבת
חֲשִׁיבוּת תזכורת לקדושת השבת ושאר אירועים מיוחדים

נרות קידוש הם חלק חשוב מהמסורת היהודית. הם תזכורת לקדושת השבת ולאירועים מיוחדים אחרים. הדלקת הנרות היא דרך להכניס את קדושת היום ולכבד את האירוע המיוחד. הם גם סמל של תקווה ואור, ומזכירים לנו שגם בזמנים האפלים ביותר, עדיין יש תקווה ואור.

שאלות ותשובות

ש: כמה זמן דולקים נרות קידוש?

ת: נרות קידוש דולקים בדרך כלל כשעה.

ש: מה מברכים בהדלקת נרות קידוש?

ת: הברכה שנאמרה בהדלקת נרות קידוש היא "ברוך אתא אדונאי אלוהינו מלך העולם, אשר ילדינו במצוות וצובנו להדליק נר של שבת ושל יום טוב".

ש: האם נרות קידוש דולקים רק בשבת?

ת: נרות קידוש דולקים בדרך כלל בשבת ובאירועים מיוחדים אחרים כגון ימי הולדת, ימי נישואין וחגים אחרים.

סיכום

נרות קידוש הם חלק חשוב מהמסורת היהודית. הם תזכורת לקדושת השבת ולאירועים מיוחדים אחרים. הדלקת הנרות היא דרך להכניס את קדושת היום ולכבד את האירוע המיוחד. הם עשויים בדרך כלל משעווה ולעיתים קרובות מעוטרים בסמלים או דימויים בעלי משמעות לאדם שמדליק אותם. הברכה הנאמרת בהדלקת נרות קידוש היא "ברוך אתא אדונאי אלוהינו מלך העולם, אשר ילדינו במצוות וצובנו להדליק נר של שבת ושל יום טוב". נרות קידוש דולקים בדרך כלל בשבת ובאירועים מיוחדים אחרים כגון ימי הולדת, ימי נישואין וחגים אחרים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן