דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה עושים כשאין קקי לתינוק שלא עושה קקי?

מה עושים כשאין קקי לתינוק שלא עושה קקי?

מה עושים כשאין קקי לתינוק שלא עושה קקי?

מה נורמלי ליציאות של תינוק?

בכל הנוגע ליציאות של תינוק, אין תשובה חד משמעית. לתינוקות יכולה להיות יציאות אחת עד שמונה ביום, ותדירות ועקביות הצואה שלהם יכולה להשתנות מאוד. לחלק מהתינוקות יש יציאות כל יום, בעוד שאחרים עשויים לעבור כמה ימים בלי. הצבע והעקביות של צואת התינוק יכולים גם הם להשתנות, ויכולים לנוע בין צהוב ועמוק לירוק ודייסתי.

מה לעשות כשהתינוק שלך לא עושה קקי

אם התינוק שלך לא עשה יציאות במשך כמה ימים, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור. ראשית, ודא שהתינוק שלך מקבל מספיק נוזלים. תינוקות הניזונים בדרך כלל מקבלים מספיק נוזלים מחלב אמם, אך תינוקות שניזונים מפורמולה עשויים להזדקק לנוזלים נוספים. אם התינוק שלך ניזון מפורמולה, אתה יכול להציע לו מים נוספים או פורמולה בין ההנקות. אתה יכול גם לנסות לעזור לתינוקך להעביר שרפרף על ידי עיסוי עדין של בטנו בכיוון השעון. אתה יכול גם לתת לתינוק שלך אמבטיה חמה, מכיוון שהחום יכול לעזור להרפות את השרירים שלו ולעורר יציאות.

מתי לפנות לרופא

אם התינוק שלך לא עשה יציאות במשך יותר משלושה ימים, או אם נראה שהוא סובל מכאבים או אי נוחות, חשוב לפנות לרופא. הרופא שלך יכול לעזור לקבוע את הגורם לעצירות של תינוקך ולהמליץ על תוכנית טיפול.

תרופות ביתיות לעצירות

אם התינוק שלך סובל מעצירות, יש כמה תרופות ביתיות שתוכל לנסות. אתה יכול לתת לתינוק שלך כמה אונקיות של מיץ שזיפים מיובשים או אגסים, מכיוון שהסוכרים הטבעיים במיצים אלה יכולים לעזור לעורר יציאות. אתה יכול גם לתת לתינוק שלך כמה כפות של שזיפים מיובשים או אגסים מרוסקים. אם התינוק שלך מספיק מבוגר, אתה יכול גם לתת לו כמה כפות של ירקות מרוסקים כמו תרד, דלעת או בטטה. ירקות אלה עשירים בסיבים, אשר יכולים לעזור לשמור על מערכת העיכול של תינוקך סדירה.

מניעת עצירות

הדרך הטובה ביותר למנוע עצירות אצל תינוקך היא לוודא שהוא מקבל מספיק נוזלים וסיבים. אם התינוק שלך ניזון מפורמולה, אתה יכול לתת לו מים נוספים בין ההנקות. אם התינוק שלך מבוגר מספיק, אתה יכול גם לתת לו ירקות ופירות מרוסקים כדי לעזור לשמור על מערכת העיכול שלו סדירה. חשוב גם לוודא שהתינוק שלך עושה מספיק פעילות גופנית. תינוקות פעילים ומסתובבים נוטים יותר ליציאות קבועות. בכל הנוגע ליציאות של תינוק, אין תשובה חד משמעית. לתינוקות יכולה להיות יציאות אחת עד שמונה ביום, ותדירות ועקביות הצואה שלהם יכולה להשתנות מאוד. אם התינוק שלך לא עשה מעיים במשך כמה ימים, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור, כולל לתת לו נוזלים נוספים ולנסות תרופות ביתיות כגון שזיפים מיובשים או מיץ אגסים. אם התינוק שלך לא עשה יציאות במשך יותר משלושה ימים, או אם נראה שהוא סובל מכאבים או אי נוחות, חשוב לפנות לרופא. הדרך הטובה ביותר למנוע עצירות אצל תינוקך היא לוודא שהוא מקבל מספיק נוזלים וסיבים, ולוודא שהוא עושה מספיק פעילות גופנית. למידע נוסף, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה או צפה בסרטונים ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן