דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה עושים כשאין התאמה בינינו?

מה עושים כשאין התאמה בינינו?

. מה עושים כשאין התאמה בינינו?

מהי תאימות?

תאימות היא היכולת של שני אנשים להסתדר היטב ולהבין אחד את השני. זה נתפס לעתים קרובות כגורם מפתח במערכות יחסים מוצלחות, מכיוון שהוא מאפשר לשני אנשים לתקשר ביעילות ולעבוד יחד כדי לפתור בעיות. התאמה היא לא רק בעלות אינטרסים או ערכים דומים, אלא גם ביכולת לקבל ולכבד את השונות של זה.

מה לעשות כשאין תאימות

כששני אנשים לא מסתדרים, זה יכול להיות קשה להבין מה לעשות. ד"ר צביה גרנות, פסיכולוגית קלינית, מציעה את הצעדים הבאים כדי לסייע בניהול חוסר התאמה במערכות יחסים:

1. הכירו בבעיה

הצעד הראשון הוא להכיר בכך שקיימת בעיה. חשוב להכיר בכך שאי התאמה היא בעיה אמיתית ושיכולה להיות לה השפעה שלילית על מערכת היחסים.

2. דברו על זה

לאחר הכרה בבעיה, חשוב לדבר עליה. ניתן לעשות זאת בצורה מכבדת ולא מתעמתת. חשוב להקשיב לנקודת המבט אחד של השני ולהיות פתוחים לפשרה.

3. מצא מכנה משותף

חשוב לנסות למצוא מכנה משותף. ניתן לעשות זאת על ידי חיפוש אחר תחומים שבהם שני הצדדים יכולים להסכים ועל ידי התמקדות באינטרסים או ערכים משותפים.

4. חפש עזרה מקצועית

אם הבעיה נמשכת, אולי יעזור לפנות לעזרה מקצועית. מטפל או יועץ יכולים לספק הדרכה ותמיכה כדי לעזור לבני הזוג להתמודד עם ההבדלים ביניהם.

השוואה מהירה

שלב תיאור
תכיר בבעיה הכירו בכך שאי התאמה היא בעיה אמיתית ושיכולה להיות לה השפעה שלילית על מערכת היחסים.
לדבר על זה לדון בנושא בצורה מכבדת ולא מתעמתת.
מצא את קומון גראונד חפש תחומים שבהם שני הצדדים יכולים להסכים ולהתמקד באינטרסים או ערכים משותפים.
חפש עזרה מקצועית מטפל או יועץ יכולים לספק הדרכה ותמיכה כדי לעזור לבני הזוג להתמודד עם ההבדלים ביניהם.

כששני אנשים לא מסתדרים, זה יכול להיות קשה לדעת מה לעשות. עם זאת, עם הגישה הנכונה, ניתן לנהל חוסר התאמה במערכות יחסים. על ידי הכרה בבעיה, דיבור עליה, מציאת מכנה משותף ופנייה לעזרה מקצועית, ניתן לעבור על הנושא ולמצוא דרך לגרום לזוגיות לעבוד. למידע נוסף על ניהול אי התאמה במערכות יחסים, עיין בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן