דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות עם פרעושים בחתולים

מה לעשות עם פרעושים בחתולים

מה לעשות עם פרעושים בחתולים

מה הם פרעושים?

פרעושים הם חרקים זעירים חסרי כנפיים הניזונים מדמם של יונקים, כולל חתולים. הם בדרך כלל בצבע חום ואורכם יכול להיות עד 1/12 אינץ'. פרעושים עלולים לגרום לאי נוחות רבה לחתולים, מכיוון שהם עלולים לגרום לגירוד ולגירוי בעור. הם יכולים גם להפיץ מחלות וטפילים.

איך לדעת אם לחתול שלך יש פרעושים

אם החתול שלך מתגרד או נושך את עצמו יותר מהרגיל, זה עשוי להיות סימן שיש לו פרעושים. אתה יכול גם לחפש לכלוך פרעושים, שנראה כמו כתמים שחורים קטנים על פרוות החתול שלך. אם תחלק את הפרווה, ייתכן שתוכל לראות את הפרעושים עצמם.

טיפול בפרעושים בחתולים

טיפולים אקטואליים

טיפולים מקומיים מוחלים ישירות על העור והפרוות של החתול שלך. טיפולים אלו מכילים בדרך כלל קוטלי חרקים שהורגים פרעושים ואת הביצים שלהם. הם זמינים בצורה של טיפות, תרסיסים ושמפו.

טיפולי הפה

טיפולים דרך הפה נלקחים על ידי החתול שלך בצורה של גלולות או טבליות לעיסה. טיפולים אלו מכילים קוטלי חרקים שהורגים את הפרעושים ואת הביצים שלהם. הם בדרך כלל יעילים יותר מטיפולים מקומיים, מכיוון שהם יכולים להתפשט ברחבי הגוף של החתול שלך מהר יותר.

טיפולים סביבתיים

טיפולים סביבתיים משמשים להרוג פרעושים בביתך. טיפולים אלו מכילים לרוב קוטלי חרקים שניתן לרסס על שטיחים, רהיטים ומשטחים אחרים. הם יכולים לשמש גם בחצר שלך כדי להרוג פרעושים והביצים שלהם.

מניעת פרעושים בחתולים

הדרך הטובה ביותר למנוע פרעושים בחתולים היא להרחיק אותם מבעלי חיים אחרים שאולי יש להם פרעושים. עליך גם לטפח את החתול שלך באופן קבוע ולשאוב את הבית שלך כדי להסיר כל פרעושים או הביצים שלהם.

שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח לטיפולי פרעושים לעבוד?

זה תלוי בסוג הטיפול שאתה משתמש בו. טיפולים מקומיים בדרך כלל מתחילים לפעול תוך 24 שעות, בעוד שטיפולים דרך הפה יכולים לקחת עד 48 שעות להתחיל לעבוד. טיפולים סביבתיים יכולים לקחת עד שבועיים להתחיל לעבוד.

האם פרעושים יכולים להפיץ מחלות לחתולים?

כן, פרעושים יכולים להפיץ מחלות לחתולים. פרעושים יכולים לשאת ולהעביר טפילים, כמו תולעי סרט, ויכולים גם להפיץ זיהומים חיידקיים וויראליים.

באיזו תדירות עלי לטפל בחתול שלי נגד פרעושים?

זה תלוי בסוג הטיפול שאתה משתמש בו. יש ליישם טיפולים מקומיים מדי חודש, בעוד שטיפולים דרך הפה צריכים להינתן כל שלושה חודשים. יש ליישם טיפולים סביבתיים כל שישה חודשים.

סיכום

פרעושים יכולים להוות מטרד לחתולים, אבל יש דרכים להיפטר מהם. טיפולים מקומיים, טיפולי פה וטיפולים סביבתיים יכולים לשמש כולם להרוג פרעושים וביציהם. הדרך הטובה ביותר למנוע פרעושים בחתולים היא להרחיק אותם מבעלי חיים אחרים שעלולים להיות להם פרעושים, ולטפח אותם באופן קבוע ולשאוב את הבית שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן