דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות עם עקיצת דבורה נפוחה

מה לעשות עם עקיצת דבורה נפוחה

מה לעשות עם עקיצת דבורה נפוחה

מה לעשות כשנעקצים על ידי דבורה

אם אי פעם עקצו אותך על ידי דבורה, אתה יודע שזו יכולה להיות חוויה כואבת. עקיצת דבורה יכולה לגרום לנפיחות, אדמומיות וגרד. במקרים מסוימים, זה יכול אפילו לגרום לתגובה אלרגית. לדעת מה לעשות כאשר אתה נעקץ על ידי דבורה יכול לעזור לך להימנע מכאב ואי נוחות נוספים. הדבר הראשון שעליך לעשות כאשר נעקץ על ידי דבורה הוא להסיר את העוקץ. אם לא תסיר את העוקץ, הארס יכול להמשיך להשתחרר לתוך העור שלך. כדי להסיר את העוקץ, השתמש בפינצטה או בציפורניים כדי למשוך אותו בעדינות החוצה. היזהר לא לסחוט את העוקץ, שכן הדבר עלול לגרום לשחרור ארס נוסף. לאחר הסרת העוקץ, יש לנקות את האזור במים וסבון. זה יעזור למנוע זיהום. אתה יכול גם למרוח דחיסה קרה על האזור כדי לעזור להפחית נפיחות וכאב.

מתי לפנות לטיפול רפואי

ברוב המקרים, עקיצת דבורה אינה חמורה וניתן לטפל בה בבית. עם זאת, אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים, עליך לפנות לטיפול רפואי: -קשיי נשימה -נפיחות של הפנים, השפתיים או הגרון – כוורות – סחרחורת או עילפון – בחילות או הקאות

טיפול בעוקץ דבורה נפוח

אם נעקצת על ידי דבורה והאזור נפוח, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור להפחית את הנפיחות. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא למרוח קומפרס קר על האזור. זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות והכאב. אתה יכול גם לקחת אנטיהיסטמין כדי לעזור להפחית את הנפיחות. אם האזור עדיין נפוח לאחר מספר ימים, ניתן למרוח משחה העשויה מסודה לשתייה ומים. זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות והגירוד.

תרופות ביתיות לעקיצות דבורים

יש גם כמה תרופות ביתיות שיכולות לעזור להפחית את הכאב והנפיחות של עקיצת דבורה. תרופה אחת היא למרוח משחה העשויה מרכך בשר ומים. זה יכול לעזור להפחית את הכאב והגירוד. ניתן גם למרוח משחה העשויה מאספירין כתוש ומים. זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות והכאב. לבסוף, ניתן למרוח משחה עשויה שום כתוש ומים. זה יכול לעזור להפחית את הנפיחות והגירוד.

מניעת עקיצות דבורים

הדרך הטובה ביותר להימנע מעקיצות דבורים היא לנקוט באמצעי זהירות כדי להימנע מהן. כאשר אתה בחוץ, לבש בגדים בהירים והימנע מלבישת בשמים או קלנים. דבורים נמשכות לריחות מתוקים, ולכן עדיף להימנע מללבוש אותם. אם אתה רואה דבורה, אל תיבהל. הישאר רגוע והתרחק לאט מהדבורה. אל תלחצו על הדבורה, כי זה יכול לעורר אותה ולגרום לה לעקוץ. לבסוף, אם אתה אלרגי לעקיצות דבורים, הקפד לשאת איתך מזרק אוטומטי לאפינפרין בכל עת. זה יכול לעזור להפחית את חומרת התגובה אם אתה נעקץ. עקיצות דבורים יכולות להיות כואבות ולא נוחות, אבל לדעת מה לעשות כאשר אתה נעקץ יכול לעזור להפחית את הכאב והנפיחות. אם אתה חווה אחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל, פנה מיד לטיפול רפואי. נקיטת אמצעי זהירות כדי למנוע עקיצות דבורים יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון להיעקץ.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן