דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות עם עור נפוח כתוצאה מחשיפה לשמש

מה לעשות עם עור נפוח כתוצאה מחשיפה לשמש

מה לעשות עם עור נפוח כתוצאה מחשיפה לשמש

מה גורם לעור נפוח לאחר חשיפה לשמש?

חשיפה לשמש עלולה לגרום לעור להתנפח ולאי נוחות. זה נובע מהתגובה הטבעית של הגוף לקרני השמש האולטרה סגולות (UV). קרני UV עלולות לגרום לדלקת, אשר בתורה גורמת לעור להתנפח. נפיחות זו עלולה להיות לא נוחה ויכולה להימשך מספר ימים.

כיצד להפחית נפיחות ואי נוחות

הדרך הטובה ביותר להפחית נפיחות ואי נוחות הנגרמות מחשיפה לשמש היא לנקוט בצעדים להגנה על העור. זה כולל לבישת קרם הגנה, לבישת ביגוד מגן והימנעות מחשיפה ממושכת לשמש. אם כבר חווית כוויות שמש, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את הנפיחות ואי הנוחות. מריחת דחיסה קרה על האזור הפגוע יכולה לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות. אתה יכול גם לקחת תרופה אנטי דלקתית כגון איבופרופן כדי להפחית דלקת.

טיפול בכוויות שמש

אם חווית כוויות שמש, חשוב לטפל בה כראוי. זה כולל הימנעות מחשיפה נוספת לשמש, מריחת קרם לחות על האזור הפגוע ואמבטיה או מקלחת קרירה. אתה יכול גם למרוח ג'ל אלוורה או קרם הידרוקורטיזון על האזור הפגוע כדי לעזור להפחית נפיחות ואי נוחות.

מתי לפנות לרופא

אם אתה חווה נפיחות חמורה או אי נוחות לאחר חשיפה לשמש, חשוב לפנות לטיפול רפואי. רופא יכול לספק טיפול להפחתת הנפיחות ואי הנוחות ויכול גם לספק עצות כיצד להגן על העור שלך בעתיד.

מניעת נפיחות ואי נוחות

הדרך הטובה ביותר למנוע נפיחות ואי נוחות הנגרמות מחשיפה לשמש היא לנקוט בצעדים להגנה על העור. זה כולל לבישת קרם הגנה, לבישת ביגוד מגן והימנעות מחשיפה ממושכת לשמש. חשוב גם לשמור על לחות ולאכול תזונה בריאה. אכילת מזונות עשירים בנוגדי חמצון יכולה לסייע בהגנה על העור מפני קרני ה-UV של השמש.

סיכום

חשיפה לשמש עלולה לגרום לעור להתנפח ולאי נוחות. נקיטת צעדים כדי להגן על העור שלך, כגון לבישת קרם הגנה וביגוד מגן, יכולה לעזור להפחית את הסיכון לכוויות שמש ונפיחות. אם כבר חווית כוויות שמש, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפחית את הנפיחות ואי הנוחות. אם הנפיחות ואי הנוחות חמורות, חשוב לפנות לטיפול רפואי. למידע נוסף על איך להגן על העור שלך מחשיפה לשמש, צפה בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן