דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות עם ידיים בוערות פלפל חם?

מה לעשות עם ידיים בוערות פלפל חם?

מה לעשות עם ידיים בוערות פלפל חם?

מה גורם לפלפל חם שריפת ידיים?

שריפת פלפל חריף בידיים היא בעיה נפוצה למי שמטפל בפלפל חריף. תחושת הצריבה נגרמת מהקפסאיצין שבפלפלים, שהוא חומר גירוי שעלול לגרום לתחושת צריבה בעור. הקפסאיצין נמצא בזרעים ובממברנות של הפלפלים, ולכן בעת הטיפול בהם, חשוב ללבוש כפפות להגנה על הידיים.

כיצד לטפל בפלפל חם בידיים בוערות

אם יש לך פלפל חריף ידיים בוערות, הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לשטוף את הידיים במים קרים. זה יעזור להפחית את תחושת הצריבה ולהסיר את כל הקפסאיצין שעדיין על הידיים שלך. אתה יכול גם לנסות להשרות את הידיים בתמיסה של חומץ ומים, מה שיכול לעזור לנטרל את הקפסאיצין. אם תחושת הצריבה נמשכת, אתה יכול לנסות למרוח רטייה קרה על האזור הפגוע. זה יעזור להפחית את הדלקת ולספק מעט הקלה. אתה יכול גם לנסות למרוח קרם או משחה מקומית המכילים קפסאיצין, שיכולים לעזור להפחית את תחושת הצריבה.

כיצד למנוע שריפת פלפל חם בידיים

הדרך הטובה ביותר למנוע שריפת פלפל חריף בידיים היא ללבוש כפפות בעת טיפול בפלפל חריף. זה יעזור להגן על הידיים שלך מלבוא במגע עם הקפסאיצין. חשוב גם לשטוף את הידיים ביסודיות לאחר הטיפול בפלפלים חריפים, שכן זה יעזור להסיר את כל הקפסאיצין שעדיין עשוי להיות על הידיים.

לובש כפפות

לבישת כפפות היא הדרך הטובה ביותר למנוע שריפת פלפל חריף בידיים. חשוב ללבוש כפפות עבות מספיק כדי להגן על הידיים מלבוא במגע עם הקפסאיצין. כדאי גם להקפיד להחליף את הכפפות באופן קבוע, מכיוון שהקפסאיצין יכול להצטבר על הכפפות עם הזמן.

שטוף את הידיים

חשוב לשטוף ידיים היטב לאחר הטיפול בפלפלים חריפים. זה יעזור להסיר כל אחד מהקפסאיצין שעדיין עשוי להיות על הידיים שלך. כדאי גם להקפיד להשתמש בסבון ומים חמים, שכן זה יעזור להסיר את כל הקפסאיצין שעדיין עשוי להיות על הידיים.

הימנע מלגעת בפנים שלך

חשוב להימנע מלגעת בפנים לאחר טיפול בפלפל חריף. זה יעזור למנוע מהקפסאיצין להיכנס לעיניים, לאף או לפה שלך. אם אתה מקבל את הקפסאיצין בעיניים, באף או בפה, חשוב לשטוף את האזור במים קרים מיד.

השתמש בקומפרס קר

אם אתה מקבל פלפל חריף ידיים בוערות, אתה יכול לנסות למרוח קומפרס קר על האזור הפגוע. זה יעזור להפחית את הדלקת ולספק מעט הקלה. אתה יכול גם לנסות למרוח קרם או משחה מקומית המכילים קפסאיצין, שיכולים לעזור להפחית את תחושת הצריבה.

השוואה מהירה

יַחַס מְנִיעָה
שטפו ידיים במים קרים לובש כפפות
משרים ידיים בחומץ ומים שטפו ידיים היטב
מרחו דחיסה קרה הימנע מלגעת בפנים
מרחו קרם או משחה מקומית החלף כפפות באופן קבוע

לסיכום, שריפת פלפל חריף היא בעיה נפוצה למי שמטפל בפלפל חריף. תחושת הצריבה נגרמת מהקפסאיצין שבפלפלים, שהוא חומר גירוי שעלול לגרום לתחושת צריבה בעור. הדרך הטובה ביותר למנוע שריפת ידיים של פלפל חריף היא ללבוש כפפות בעת הטיפול בפלפל חריף ולשטוף את הידיים היטב לאחר הטיפול בהם. אם אכן יש לך פלפל חריף ידיים בוערות, אתה יכול לנסות לשטוף את הידיים במים קרים, להשרות אותן בתמיסה של חומץ ומים, למרוח דחיסה קרה או למרוח קרם או משחה מקומית המכילה קפסאיצין. למידע נוסף, אתה יכול לבדוק את הסרטון הזה על ידיים בוערות פלפל חריף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן