דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות עם חלב אם לאחר שאיבה

מה לעשות עם חלב אם לאחר שאיבה

מה לעשות עם חלב אם לאחר שאיבה

מה לעשות עם חלב אם לאחר שאיבה

הנקה היא דרך נפלאה ליצור קשר עם תינוקך ולספק לו את התזונה הטובה ביותר שאפשר. אבל אם את אמא עובדת, ייתכן שתצטרך לשאוב חלב אם כדי להאכיל את התינוק שלך בזמן שאתה לא. אז מה עושים עם חלב אם אחרי ששואבת אותו?

אחסון חלב אם

הצעד הראשון הוא לאחסן את חלב האם כראוי. אתה יכול לאחסן חלב אם בבקבוקים, שקיות או מיכלים אחרים. ודא שהמכלים נקיים ומעוקרים לפני השימוש. ניתן להשתמש גם בשקיות מיוחדות לאחסון חלב אם המיועדות לאחסון חלב אם. בעת אחסון חלב אם יש להקפיד לסמן את המיכל עם התאריך והשעה בה נשאב. זה יעזור לך לעקוב אחרי כמה זמן החלב נשמר. ניתן לשמור חלב אם במקרר עד חמישה ימים, או במקפיא עד שישה חודשים.

הקפאת חלב אם

אם יש לך יותר חלב אם ממה שאתה יכול להשתמש בימים הקרובים, אתה יכול להקפיא אותו לשימוש מאוחר יותר. כדי להקפיא חלב אם, שפכו אותו למיכל נקי ומעוקר וסמנו את התאריך והשעה שבו נשאב. הנח את המיכל בחלק האחורי של המקפיא, היכן שהוא יישאר הכי קר. כשתהיה מוכן להשתמש בחלב האם הקפוא, הפשר אותו במקרר למשך הלילה. לאחר שהוא מופשר, אתה יכול להשתמש בו תוך 24 שעות. חשוב לציין שברגע שהקפאו חלב אם, לא ניתן להקפיא אותו מחדש.

תרומת חלב אם

אם יש לך חלב אם מיותר שלא תוכל להשתמש בו, תוכל לתרום אותו לבנק חלב. בנקי חלב אוספים, מעבדים ומחלקים חלב אם שנתרם לתינוקות נזקקים. תרומת חלב אם שלך יכולה לעזור לספק תזונה לפגים, תינוקות עם מצבים רפואיים ותינוקות שאינם מסוגלים להניק. כדי לתרום חלב אם שלך, תצטרך ליצור קשר עם בנק חלב באזור שלך. בנק החלב יספק לך הנחיות כיצד לאסוף ולאחסן בבטחה את חלב האם שלך. הם גם יספקו לך רשימה של פריטים שתצטרך לתרום, כגון בקבוקים, שקיות ותוויות.

סיכום

ניתן לשמור חלב אם במקרר עד חמישה ימים, או במקפיא עד שישה חודשים. אם יש לך חלב אם נוסף, תוכל להקפיא אותו לשימוש מאוחר יותר או לתרום אותו לבנק חלב. יש להקפיד לסמן את המיכלים בתאריך ובשעה שאיבה, ולפעול על פי ההנחיות שמספקות בנק החלב בעת התרומה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן