דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות עם בצק שמרים אם אתה לא משתמש בו עכשיו?

מה לעשות עם בצק שמרים אם אתה לא משתמש בו עכשיו?

מה לעשות עם בצק שמרים אם אתה לא משתמש בו עכשיו?

אחסון בצק שמרים

אם יש לכם בצק שמרים שאתם לא מתכננים להשתמש בו מיד, תצטרכו לאחסן אותו כראוי. הדרך הטובה ביותר לאחסן בצק שמרים היא במקרר. זה יאט את תהליך התסיסה וימנע מהבצק לתפוח יתר על המידה. לאחסון הבצק יש לעטוף אותו היטב בניילון נצמד או להניח אותו בכלי אטום. ניתן לשמור את הבצק במקרר עד שלושה ימים.

הקפאת בצק שמרים

אם אינכם מתכננים להשתמש בבצק השמרים תוך שלושה ימים, ניתן להקפיא אותו לשימוש מאוחר יותר. כדי להקפיא את הבצק, עוטפים אותו היטב בניילון נצמד או שמים אותו בכלי אטום. הקפידו לסמן את המיכל עם תאריך וסוג הבצק. ניתן להקפיא את הבצק עד שלושה חודשים. כאשר אתה מוכן להשתמש בבצק, הפשר אותו במקרר למשך הלילה.

שימוש בבצק שמרים מאוחר יותר

כשאתם מוכנים להשתמש בבצק השמרים, הוציאו אותו מהמקרר או הפשרו אותו במקרר למשך הלילה אם הוקפא. לאחר מכן, יש ללוש את הבצק במשך כמה דקות כדי לוודא שהוא רך וגמיש. לאחר מכן תוכל לעצב את הבצק לכל צורה שתצטרך למתכון שלך. אם הבצק היה במקרר יותר משלושה ימים או הוקפא, ייתכן שיהיה עליך לתת לו לתפוח מעט יותר מהרגיל לפני האפייה.

הכנת לחם עם בצק שמרים

אם אתה מכין לחם עם בצק שמרים, תצטרך לתת לו לתפוח לפני האפייה. לשם כך מניחים את הבצק בקערה משומנת ומכסים אותו במטלית לחה. מניחים את הקערה באזור חמים ונטול ספיגות ונותנים לה להתפחה עד להכפלת נפחה. זה יכול לקחת בין שעה לשעתיים, תלוי בטמפרטורת החדר. לאחר שהבצק הכפיל את נפחו, ניתן לעצב ממנו כיכרות ולאפות אותו לפי המתכון שלך.

הכנת פיצה עם בצק שמרים

אם אתה מכין פיצה עם בצק שמרים, תצטרך לתת לה לתפוח לפני האפייה. לשם כך מניחים את הבצק בקערה משומנת ומכסים אותו במטלית לחה. מניחים את הקערה באזור חמים ונטול ספיגות ונותנים לה להתפחה עד להכפלת נפחה. זה יכול לקחת בין שעה לשעתיים, תלוי בטמפרטורת החדר. לאחר שהבצק הכפיל את נפחו, תוכלו לעצב ממנו קרום פיצה ולמעלה עליו את התוספות האהובות עליכם. אופים את הפיצה לפי המתכון שלך.

הכנת גלילי קינמון עם בצק שמרים

אם אתם מכינים לחמניות קינמון עם בצק שמרים, תצטרכו לתת לו לתפוח לפני האפייה. לשם כך מניחים את הבצק בקערה משומנת ומכסים אותו במטלית לחה. מניחים את הקערה באזור חמים ונטול ספיגות ונותנים לה להתפחה עד להכפלת נפחה. זה יכול לקחת בין שעה לשעתיים, תלוי בטמפרטורת החדר. לאחר שהבצק הכפיל את נפחו, ניתן לרדד אותו למלבן ולמרוח אותו בחמאה וסוכר קינמון. מגלגלים את הבצק לבול עץ ופורסים אותו ללחמניות אישיות. מניחים את הלחמניות בתבנית אפייה משומנת ונותנים להן לתפוח עוד שעה לפני האפייה. אם יש לך בצק שמרים שאתה לא מתכוון להשתמש בו מיד, יש לך כמה אפשרויות. אפשר לאחסן את הבצק במקרר עד שלושה ימים, להקפיא עד שלושה חודשים, או לתת לו לתפוח ולהשתמש בו ללחם, לפיצה או לחמניות קינמון. לא משנה מה תחליטו לעשות עם בצק השמרים שלכם, הקפידו לאחסן אותו כראוי ולפעול לפי הוראות התפחה ואפייה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן