דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשנולד ילד חדש והאח לא מקבל את זה

מה לעשות כשנולד ילד חדש והאח לא מקבל את זה

מה לעשות כשנולד ילד חדש והאח לא מקבל את זה

מבוא

לידת תינוק חדש במשפחה יכולה להיות אירוע משמח, אבל זה גם יכול להיות מעבר קשה לכל המשפחה. זה יכול להיות קשה במיוחד עבור האחים הגדולים, שעלולים להרגיש מוזנחים או קנאים בתינוק החדש. חשוב להקדיש זמן כדי לעזור לילד הבכור שלך להסתגל לתינוק החדש ולקבל אותו. הנה כמה טיפים כיצד לעזור לילד הגדול שלך לקבל את התינוק החדש.

דבר עם ילדך הגדול

הצעד הראשון בעזרה לילד הבכור שלך לקבל את התינוק החדש הוא לדבר איתו. שאלו אותם איך הם מרגישים לגבי התינוק החדש והקשיבו לדאגותיהם. תן להם לדעת שזה בסדר להרגיש קנאה או פחד ושאתה שם כדי לעזור להם לעבור את זה.

עודד אינטראקציות חיוביות

עודדו את ילדכם הגדול לתקשר עם התינוק החדש בדרכים חיוביות. זה יכול לכלול עזרה בהאכלת התינוק, קריאת סיפורים או משחק איתו. זה יעזור לילד הבכור שלך להתחבר לתינוק החדש ולהרגיש מחובר אליו יותר.

הקדישו זמן מיוחד לילדכם הגדול

חשוב לוודא שילדכם הגדול עדיין מקבל מספיק תשומת לב ושהוא לא ירגיש מוזנח. הקדישו זמן מיוחד לילדכם הגדול, כמו ערב דייטים שבועי או טיול מיוחד. זה יעזור להם להרגיש בטוחים ואהובים יותר.

השוואה מהירה

פעולה תועלת
דבר עם ילדך הגדול להבין את הרגשות שלהם
עודדו אינטראקציות חיוביות עזרו להם להתחבר לתינוק
הקדישו זמן מיוחד עזרו להם להרגיש בטוחים ואהובים

סיכום

לידת תינוק חדש במשפחה יכולה להיות מעבר קשה עבור כל המשפחה, במיוחד עבור האחים הגדולים. חשוב להקדיש זמן כדי לעזור לילד הבכור שלך להסתגל לתינוק החדש ולקבל אותו. דברו עם ילדכם הגדול, עודדו אינטראקציות חיוביות והקדישו זמן מיוחד עבורם. בעזרת הטיפים הללו, תוכלו לעזור לילדכם הגדול לקבל את התינוק החדש ולהקל על המעבר לכולם. למידע נוסף על איך לעזור לילד הבכור שלך לקבל את התינוק החדש, עיין בסרטון YouTube זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן