דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשמישהו הולך בזמן שינה?

מה לעשות כשמישהו הולך בזמן שינה?

מה לעשות כשמישהו הולך בזמן שינה?

מה זה הליכה סהרורית?

הליכה סהרורית, הידועה גם בשם סמנבוליזם, היא הפרעה הגורמת לאנשים ללכת או לבצע פעילויות אחרות בזמן שהם ישנים. זהו סוג של פאראסומניה, שהיא התנהגות חריגה המתרחשת במהלך השינה. הליכת שינה מתרחשת בדרך כלל בשלבי השינה העמוקים ביותר, והאדם בדרך כלל אינו מודע למעשיו.

מה גורם להליכת שינה?

הליכה סהרורית נגרמת משילוב של גורמים, כולל גנטיקה, מתח, חוסר שינה ותרופות מסוימות. זה נפוץ יותר בילדים מאשר מבוגרים, ובדרך כלל הוא גדל בבגרות.

מה לעשות כשמישהו הולך לישון

אם אתם עדים למישהו סהרוריות, חשוב להישאר רגועים ולא להבהיל אותו. הבהלה של סהרורי עלולה לגרום להם להיות מבולבלים ומבולבלים. במקום זאת, הנח אותם בעדינות חזרה למיטה.

כיצד לשמור על בטיחותם של הסהרורים

כדי לשמור על ביטחון הסהרורים, חשוב לנקוט באמצעי זהירות מסוימים. ודא שחדר השינה של הסהרורי נקי מכל חפצים שעלולים להימעד או לגרום לפציעה. כמו כן, נעל את כל החלונות והדלתות כדי למנוע מהסהרורי לצאת מהבית. אם הסהרורי נוטה לסהרורי, ייתכן שיועיל להתקין מנעולים על דלת חדר השינה.

מתי לפנות לטיפול רפואי

הליכה מתוך שינה היא בדרך כלל לא סיבה לדאגה, אבל היא יכולה להיות סימן למצב רפואי בסיסי. אם ההליכה סהרורית תכופה או משבשת, חשוב לפנות לטיפול רפואי. רופא יכול לסייע בקביעת הגורם להליכת השינה ולתת טיפול במידת הצורך.

סיכום

הליכה סהרורית יכולה להיות חוויה מפחידה, אך חשוב לשמור על קור רוח ולנקוט באמצעי הזהירות הדרושים כדי לשמור על בטיחות הסהרורי. אם ההליכה סהרורית תכופה או משבשת, חשוב לפנות לטיפול רפואי. בעזרת הטיפול הנכון ניתן לנהל את ההליכה בסהרורי והסהרורי ליהנות משנת לילה שלווה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן