דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשמברכים או מדליקים נרות שבת

מה לעשות כשמברכים או מדליקים נרות שבת

מה לעשות כשמברכים או מדליקים נרות שבת

מהי שבת?

השבת היא יום המנוחה וההתחדשות הרוחנית היהודי, המצוין משקיעת החמה בשישי ועד השקיעה בשבת. זה הזמן למשפחה וחברים להתכנס, לחגוג ולהרהר בשבוע שחלף. השבת היא זמן להתנתק מהמולת היומיום ולהתחבר מחדש עם ה' ואחד עם השני.

למה להדליק נרות שבת?

הדלקת נרות שבת היא טקס יהודי מסורתי המציין את כניסת השבת. זוהי דרך לכבד את היום ולהכניס תחושת שלווה ושמחה לבית. הנרות דולקים ממש לפני השקיעה ביום שישי, והם מסמלים את קדושת היום המיוחדת.

מה צריך כדי להדליק נרות שבת?

להדלקת נרות שבת תצטרכו שני נרות, גפרור או מצית ומחזיק לנר. יש להדליק את הנרות ממש לפני השקיעה ביום שישי, ולהציב אותם במקום שניתן לראותם מחוץ לבית.

איך מדליקים נרות שבת

הדלקת נרות שבת היא טקס פשוט אך בעל משמעות. כדי להתחיל, קח את שני הנרות והנח אותם במחזיק הפמוט. הדליקו את הנרות עם גפרור או מצית, ולאחר מכן כסו את עיניכם בידיים וקראו את הברכה. הברכה היא כדלקמן: "ברוך אתה ה' אלוקינו מלך העולם אשר קידשנו במצוותיו וציוונו להדליק את אורות השבת". לאחר קריאת הברכה יש להשאיר את הנרות לבערה. למשך חצי שעה לפחות.

מה לעשות לאחר הדלקת הנרות?

לאחר הדלקת הנרות נהוג לומר תפילת הודיה על היום. תפילה זו יכולה להיאמר בכל שפה, אך יש לומר אותה בכנות ובהכרת תודה. לאחר התפילה נהוג לשיר שיר או שניים לכבוד היום.

שאלות ותשובות

ש: כמה זמן צריך להשאיר את הנרות לבעור?

ת: יש להשאיר את הנרות לשרוף לפחות חצי שעה.

ש: האם יש צורך לומר תפילה לאחר הדלקת הנרות?

ת: נוהגים לומר תפילת הודיה לאחר הדלקת הנרות. תפילה זו יכולה להיאמר בכל שפה, אך יש לומר אותה בכנות ובהכרת תודה.

ש: האם יש צורך לשיר שיר לאחר הדלקת הנרות?

ת: נהוג לשיר שיר או שניים לכבוד היום לאחר הדלקת הנרות.

סיכום

הדלקת נרות שבת היא טקס משמעותי המציין את כניסת השבת. זוהי דרך לכבד את היום ולהכניס תחושת שלווה ושמחה לבית. להדלקת נרות שבת תצטרכו שני נרות, גפרור או מצית ומחזיק לנר. לאחר הדלקת הנרות נהוג לומר תפילת הודיה על היום ולשיר שיר או שניים לכבוד היום. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן