דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשיש לך שבר בצלע

מה לעשות כשיש לך שבר בצלע

מה לעשות כשיש לך שבר בצלע

מהי צלעות שבורה?

צלע שבורה היא שבירה באחת העצמות המרכיבות את כלוב הצלעות. מדובר בפציעה שכיחה שיכולה להיגרם ממכה ישירה בחזה, כמו תאונת דרכים או נפילה. זה יכול להיגרם גם על ידי מתח חוזר, כגון שיעול או הרמה כבדה.

תסמינים של שבר בצלעות

התסמין השכיח ביותר של שבר בצלע הוא כאב באזור החזה. כאב זה עשוי להיות חד ומקומי לאזור השבר, או שהוא עשוי להיות מפוזר יותר ולהתפשט על פני שטח גדול יותר. תסמינים אחרים עשויים לכלול קשיי נשימה, רגישות למגע ונפיחות.

אבחון שבר בצלעות

אם אתה חושב שאולי יש לך שבר בצלע, חשוב לפנות לטיפול רפואי. הרופא שלך כנראה יזמין צילום רנטגן כדי לאשר את האבחנה. במקרים מסוימים, בדיקת CT עשויה להיות נחוצה כדי לראות טוב יותר את השבר.

טיפול בצלעות שבורה

הטיפול בשבר בצלע יהיה תלוי בחומרת השבר. ברוב המקרים, הטיפול יכלול מנוחה והקלה על כאבים. הרופא שלך עשוי גם להמליץ על חגורת צלעות כדי לעזור לתמוך בכלוב הצלעות ולהפחית את הכאב. אם השבר חמור, ייתכן שיהיה צורך בניתוח לתיקון העצם השבורה. במקרים מסוימים, ניתן להשתמש בלוח מתכת כדי להחזיק את העצם במקומה.

סיבוכים של צלעות שבורה

למרות ששבר בצלע היא בדרך כלל לא פציעה רצינית, ישנם כמה סיבוכים אפשריים. אלה כוללים זיהום, נזק עצבי וקריסת ריאות. חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא ולפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו.

מניעת שבר בצלעות

הדרך הטובה ביותר למנוע שבר בצלעות היא לחגור חגורת בטיחות בזמן נהיגה ולתרגל טכניקות הרמה בטוחות. חשוב גם ללבוש ציוד מגן בעת השתתפות בספורט מגע.

מתי לפנות לרופא

אם אתה חווה אחד מהתסמינים של שבר בצלע, חשוב לפנות לטיפול רפואי. הרופא שלך יכול לאבחן את הפציעה ולהמליץ על מהלך הטיפול הטוב ביותר. חשוב גם לעקוב אחר הוראות הרופא שלך ולפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה אחד מהסיבוכים הפוטנציאליים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן