דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשילד חדש נולד והאח לא מקבל את זה

מה לעשות כשילד חדש נולד והאח לא מקבל את זה

מה לעשות כשילד חדש נולד והאח לא מקבל את זה

מבוא

לידת תינוק חדש יכולה להיות אירוע משמח, אבל זה יכול להיות גם קשה לאחים להסתגל. זה יכול להיות קשה לילד מבוגר יותר להבין מדוע התינוק מקבל כל כך הרבה תשומת לב ומדוע הוא לא יכול לעשות את אותם הדברים שהם נהגו לעשות. אם הילד הגדול שלך מתקשה לקבל את התינוק החדש, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לו להסתגל.

היו סבלניים ומבינים

חשוב להתאזר בסבלנות ובהבנה כלפי ילדכם הגדול. הם עלולים להרגיש מוצפים ומבולבלים מהתינוק החדש, וחשוב לתת להם זמן להסתגל. תן להם לדעת שזה בסדר להרגיש כמו שהם מרגישים, ושאתה שם כדי לעזור להם לעבור את זה.

הקדישו זמן איכות לילדכם הגדול

הקפידו לבלות זמן איכות עם ילדכם הגדול. זה יכול להיות פשוט כמו לקרוא ספר ביחד או לשחק משחק. חשוב לוודא שהם יודעים שהם עדיין חשובים לכם ושאתם עדיין אוהבים אותם בדיוק כמו שאהבתם לפני שהתינוק נולד.

הקדישו זמן מיוחד לילדכם הגדול

הקדישו זמן מיוחד לילדכם הגדול. זה יכול להיות כמה דקות בכל יום או כמה שעות בכל שבוע. הזמן הזה צריך להיות רק עבורם, ויש לבזבז אותו לעשות משהו שהם נהנים. זה יעזור להם להרגיש מיוחדים ואהובים.

עודדו את ילדכם הגדול לעזור

עודדו את ילדכם הגדול לעזור עם התינוק החדש. זה יכול להיות פשוט כמו להביא חיתול או לעזור לגיהוק לתינוק. זה יעזור להם להרגיש כלולים ויעניק להם תחושת אחריות.

היו פתוחים לשאלות

היו פתוחים לשאלות מילדכם הגדול. יכול להיות שיש להם הרבה שאלות לגבי התינוק החדש וחשוב לענות עליהן בכנות ובסבלנות. זה יעזור להם להבין את המצב טוב יותר ויעזור להם להסתגל ביתר קלות.

השוואה מהירה

היו סבלניים ומבינים הקדישו זמן איכות לילדכם הגדול הקדישו זמן מיוחד לילדכם הגדול עודדו את ילדכם הגדול לעזור היו פתוחים לשאלות
תן להם זמן להסתגל ודא שהם יודעים שהם עדיין חשובים הקדישו זמן רק עבורם תן להם תחושת אחריות ענה על שאלותיהם בכנות

סיכום

לידת תינוק חדש יכולה להיות מעבר קשה עבור ילד גדול יותר, אבל זה לא חייב להיות. על ידי סבלנות והבנה, בילוי זמן איכות עם ילדכם הגדול, הקדשת זמן מיוחד עבורו, עידודם לעזור, ופתיחות לשאלותיהם, תוכלו לעזור להם להסתגל לתינוק החדש ביתר קלות. אם אתה מחפש עוד טיפים ועצות, תוכל למצוא משאבים מועילים ב- YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן