דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשילד בגיל 18 חודשים לא מדבר?

מה לעשות כשילד בגיל 18 חודשים לא מדבר?

מה לעשות כשילד בגיל 18 חודשים לא מדבר?

מהי התפתחות דיבור תקינה לילד בן 18 חודשים?

בגיל 18 חודשים, רוב הילדים מסוגלים לומר כמה מילים ולהבין הוראות פשוטות. הם צריכים להיות מסוגלים לבצע פקודות פשוטות ולהבין את המשמעות של כמה מילים. הם עשויים גם להיות מסוגלים לחבר שתי מילים יחד כדי ליצור משפטים פשוטים.

מה לעשות אם ילדך בן 18 חודשים לא מדבר?

אם ילדך בן 18 חודשים אינו מדבר, חשוב לפנות לייעוץ מרופא הילדים שלך. הם יכולים להעריך את התפתחות ילדכם ולספק עצות כיצד לעזור להם. חשוב גם ליצור סביבה המעודדת את ילדכם לתקשר. דבר איתם לעתים קרובות והשתמש במילים וביטויים פשוטים. השתמשו במחוות ובהבעות פנים כדי לעזור להם להבין. קראו ספרים יחד והצביעו על אובייקטים בתמונות.

ריפוי בדיבור לבני 18 חודשים

אם רופא הילדים שלך ממליץ על כך, ייתכן שתרצה לשקול טיפול בדיבור עבור ילדך בן 18 חודשים. קלינאי תקשורת יכול לעזור לילדך ללמוד לתקשר בצורה יעילה יותר. הם יכולים גם לספק עצות כיצד לעזור לילדך בבית.

שפת סימנים

שפת הסימנים יכולה להיות דרך מצוינת לעזור לילד בן 18 החודשים שלך לתקשר. ניתן להשתמש בו בשילוב עם שפה מדוברת כדי לעזור לילדך להבין ולהביע את עצמו.

לְשַׂחֵק

משחק הוא חלק חשוב בהתפתחות השפה. משחק עם ילדכם יכול לעזור לו ללמוד מילים חדשות ולהבין את המשמעות של מילים. זה גם יכול לעזור להם ללמוד לבטא את עצמם.

השוואה מהירה

אוֹפְּצִיָה תיאור
ריפוי בדיבור יכול לעזור לילדך ללמוד לתקשר בצורה יעילה יותר.
שפת סימנים ניתן להשתמש בשילוב עם שפה מדוברת כדי לעזור לילדך להבין ולהביע את עצמו.
לְשַׂחֵק יכול לעזור לילדך ללמוד מילים חדשות ולהבין את המשמעות של מילים.

אם ילדך בן 18 חודשים אינו מדבר, חשוב לפנות לייעוץ מרופא הילדים שלך. הם יכולים להעריך את התפתחות ילדכם ולספק עצות כיצד לעזור לו. ריפוי בדיבור, שפת סימנים ומשחק יכולים לעזור לילדך ללמוד לתקשר. גם יצירת סביבה מעודדת תקשורת חשובה. על ידי מתן התמיכה הנכונה לילדכם, הם יכולים ללמוד לתקשר ביעילות. למידע נוסף על עזרה לילדך ללמוד לתקשר, תוכל לצפות בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן