דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כשגלולת שום צרבת לא עוזרת

מה לעשות כשגלולת שום צרבת לא עוזרת

מה לעשות כשגלולת שום צרבת לא עוזרת

מהי צרבת?

צרבת היא מצב שכיח הנגרם על ידי ריפלוקס של חומצת קיבה לתוך הוושט. זה יכול לגרום לתחושת צריבה בחזה ובגרון, כמו גם לטעם חמוץ או מר בפה. צרבת נגרמת בדרך כלל מגורמים תזונתיים ואורח חיים, כמו אכילת מזון חריף, שתיית אלכוהול או עישון. זה יכול להיגרם גם על ידי תרופות מסוימות, כגון אספירין או איבופרופן.

מהי גלולת שום?

גלולת שום היא תוסף תזונה שעשוי מהפקעת של צמח השום. מאמינים שיש לו יתרונות בריאותיים רבים, כולל היכולת להפחית דלקת ולשפר את העיכול. כדורי שום משמשים לעתים קרובות לטיפול בצרבת, מכיוון שהם נחשבים כמפחיתים את כמות חומצת הקיבה המיוצרת.

מה לעשות כשגלולת שום לא עוזרת

אם כדור שום לא עוזר להקל על תסמיני הצרבת, ישנן מספר אפשרויות נוספות שניתן לנסות. אלו כוללים:

1. הימנע ממזונות טריגר

מזונות מסוימים יכולים לעורר צרבת, כגון מזון חריף, מזון שומני ומזונות חומציים. הימנעות ממזונות אלו יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת.

2. אכלו ארוחות קטנות יותר

אכילת ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר יכולה לעזור להפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת. זה יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת.

3. הימנע מתרופות מסוימות

תרופות מסוימות, כגון אספירין ואיבופרופן, יכולות לעורר צרבת. הימנעות מתרופות אלו יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת.

4. לרדת במשקל

עודף משקל עלול להגביר את הסיכון לצרבת. ירידה במשקל יכולה לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת.

5. הרם את ראש המיטה

הרמת ראש המיטה יכולה לעזור להפחית את כמות חומצת הקיבה המיוצרת. זה יכול לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת.

6. נסה תרופות טבעיות

ישנן מספר תרופות טבעיות שיכולות לעזור להפחית את הסימפטומים של צרבת. אלה כוללים שתיית תה קמומיל, אכילת יוגורט ונטילת פרוביוטיקה.

7. פני לרופא

אם האמצעים הנ"ל אינם עוזרים להפחתת תסמיני הצרבת, חשוב לפנות לרופא. הרופא יכול לקבוע את הסיבה לצרבת ולהמליץ על הטיפול הטוב ביותר. כאשר כדור שום צרבת לא עוזר, ישנן מספר אפשרויות אחרות שניתן לנסות. הימנעות ממזונות טריגר, אכילת ארוחות קטנות יותר, הימנעות מתרופות מסוימות, ירידה במשקל, הרמת ראש המיטה וניסיון של תרופות טבעיות, כולם יכולים לעזור להפחית את תסמיני הצרבת. אם אמצעים אלו אינם עוזרים, חשוב לפנות לרופא. למידע נוסף על צרבת, לחץ כאן ולמידע נוסף על תרופות טבעיות לצרבת, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן