דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות כאשר לילד יש חום גבוה

מה לעשות כאשר לילד יש חום גבוה

מה לעשות כאשר לילד יש חום גבוה

מה זה חום גבוה?

חום הוא סימן לכך שהגוף נלחם בזיהום. חום נחשב גבוה כאשר הוא מגיע ל-100.4 מעלות צלזיוס (38 מעלות צלזיוס) ומעלה. חשוב לציין שחום אינו מחלה, אלא סימפטום של מצב בסיסי.

מתי להתקשר לרופא

חשוב להתקשר לרופא אם לילד יש חום של 40 מעלות צלזיוס או יותר, או אם החום נמשך יותר משלושה ימים. חשוב גם להתקשר לרופא אם הילד מתחת לגיל שלושה חודשים ויש לו חום של 38 מעלות צלזיוס (100.4 מעלות צלזיוס) ומעלה. בנוסף, חשוב להתקשר לרופא אם לילד יש אחד מהתסמינים הבאים:

  • כאב ראש חזק
  • צוואר תפוס
  • פריחה
  • כאבים בבטן
  • הֲקָאָה
  • בִּלבּוּל
  • קשיי נשימה

מה לעשות לפני שמתקשרים לרופא

לפני שמתקשרים לרופא, חשוב למדוד את החום של הילד. כמו כן, חשוב לציין את כל התסמינים האחרים שהילד עשוי לסבול.

אילו תרופות לתת

חשוב לציין שאסור לתת תרופות ללא מרשם לילדים מתחת לגיל שנתיים ללא התייעצות עם רופא. לילדים מעל גיל שנתיים ניתן לתת איבופרופן או פרצטמול להורדת החום. חשוב להקפיד על ההוראות שעל האריזה ולא לתת יותר מהמינון המומלץ.

כיצד להפחית את החום

בנוסף לתרופות, ישנן מספר דרכים נוספות להורדת חום. חשוב לשמור על לחות הילד על ידי מתן שפע של נוזלים. כמו כן, חשוב לשמור על קור רוח של הילד על ידי הלבשתו בבגדים קלים ושמירה על טמפרטורת החדר קרירה. מריחת מטלית קרירה על המצח או מתן אמבטיה פושרת לילד יכולים גם הם לסייע בהורדת החום.

השוואה מהירה

פעולה גיל 0-3 חודשים גיל 2+
תתקשר לרופא 100.4°F (38°C) ומעלה 104°F (40°C) ומעלה
תרופות התייעץ עם רופא איבופרופן או פרצטמול
הפחת חום שמור על אמבט קריר, קריר, אמבט פושר שמור על אמבט קריר, קריר, אמבט פושר

כאשר לילד יש חום גבוה, חשוב לנקוט בצעדים הדרושים להורדת החום ולהזעיק רופא אם החום הוא 104°F (40°C) או יותר או אם החום נמשך יותר משלושה ימים. כמו כן, חשוב להתייעץ עם רופא לפני מתן תרופות כלשהן לילדים מתחת לגיל שנתיים. בנוסף לתרופות, ישנן מספר דרכים נוספות להורדת חום, כגון לשמור על הילד קריר ולחות ומריחת מטלית קרירה על המצח. על ידי ביצוע שלבים אלה, ההורים יכולים להבטיח שילדם בטוח ובריא.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן