דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות במקרה שיש דופק אך אין נשימה

מה לעשות במקרה שיש דופק אך אין נשימה

מה לעשות במקרה שיש דופק אך אין נשימה

מה לעשות אם אתה מוצא מישהו עם דופק אך ללא נשימה

אם אתה מוצא מישהו עם דופק אך ללא נשימה, חשוב לפעול במהירות. זהו מצב חירום רפואי ודורש טיפול מיידי. הצעד הראשון הוא להזעיק עזרה. אם אתה לבד, התקשר למספר 911 או לשירותי החירום המקומיים שלך. אם אתה עם מישהו אחר, בקש ממנו להתקשר לעזרה בזמן שאתה מתחיל להעריך את המצב.

בדוק אם יש סימני חיים

השלב הבא הוא בדיקת סימני חיים. בדוק דופק ונשימה. אם יש דופק אך אין נשימה, תצטרך להתחיל החייאה.

בצע החייאה

החייאה קיצור של החייאה לב ריאה. זוהי טכניקה מצילת חיים שיכולה לסייע בשיקום זרימת הדם והנשימה אצל מי שהפסיק לנשום. כדי לבצע החייאה, תצטרכו ללחוץ בחוזקה וקצב על החזה של האדם. תצטרך ללחוץ חזק מספיק כדי לדחוס את החזה לפחות בשני סנטימטרים. תצטרך ללחוץ בקצב של 100-120 לחיצות לדקה. אם אינך מאומן בהחייאה, תוכל לצפות בסרטון הדרכה ביוטיוב כאן . חשוב לזכור שהחייאה אינה תחליף לטיפול רפואי. אם אתה מסוגל, עליך להתקשר למספר 911 או לשירותי החירום המקומיים שלך.

מה לעשות אם אתה לבד

אם אתם לבד ומוצאים מישהו עם דופק אך ללא נשימה, חשוב לפעול במהירות. הצעד הראשון הוא להתקשר ל-911 או לשירותי החירום המקומיים שלך. לאחר שעשית זאת, תוכל להתחיל להעריך את המצב. בדוק אם יש סימני חיים. בדוק דופק ונשימה. אם יש דופק אך אין נשימה, תצטרכו להתחיל בהחייאה. אם אינכם מאומנים בהחייאה, תוכלו לצפות בסרטון הדרכה ביוטיוב כאן . חשוב לזכור שהחייאה אינה תחליף לטיפול רפואי.

מה לעשות אם אתה עם מישהו אחר

אם אתם עם מישהו אחר ומוצאים מישהו עם דופק אך ללא נשימה, חשוב לפעול במהירות. הצעד הראשון הוא לבקש מהאדם השני להתקשר 911 או לשירותי החירום המקומיים שלך. ברגע שזה נעשה, אתה יכול להתחיל להעריך את המצב. בדוק אם יש סימני חיים. בדוק דופק ונשימה. אם יש דופק אך אין נשימה, תצטרכו להתחיל בהחייאה. אם אינכם מאומנים בהחייאה, תוכלו לצפות בסרטון הדרכה ביוטיוב כאן . חשוב לזכור שהחייאה אינה תחליף לטיפול רפואי.

מתי להפסיק החייאה

יש להפסיק החייאה כאשר האדם מתחיל לנשום בעצמו, או כאשר מגיעה עזרה רפואית. אם אתם לבד ועזרה רפואית לא מגיעה, כדאי להמשיך לבצע החייאה עד שתתישו מכדי להמשיך.

סיכום

אם אתה מוצא מישהו עם דופק אך ללא נשימה, חשוב לפעול במהירות. הצעד הראשון הוא להזעיק עזרה. אם אתה לבד, התקשר למספר 911 או לשירותי החירום המקומיים שלך. אם אתה עם מישהו אחר, בקש ממנו להתקשר לעזרה בזמן שאתה מתחיל להעריך את המצב. בדוק אם יש סימני חיים ואם יש דופק אך אין נשימה, תצטרך להתחיל החייאה. אם אינך מאומן בהחייאה, תוכל לצפות בסרטון הדרכה ביוטיוב. חשוב לזכור שהחייאה אינה תחליף לטיפול רפואי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן