דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות אם יש נזילה במקרר

מה לעשות אם יש נזילה במקרר

מה לעשות אם יש נזילה במקרר

זיהוי מקור הדליפה

אם אתה מוצא נזילה במקרר שלך, השלב הראשון הוא לזהות את מקור הנזילה. ניתן לעשות זאת על ידי בדיקת פנים וחוץ של המקרר לאיתור סימנים של נזקי מים. אם אתה מוצא סימנים כלשהם לנזקי מים, חשוב לקבוע את מקור הנזילה לפני שתנסה לתקן אותה. המקורות הנפוצים ביותר לנזילות במקרר הם אטמי הדלת, קו המים ומיכל הניקוז. אטמי הדלת הם אטמי הגומי המצפים את קצוות דלת המקרר. אם אטמים אלו שחוקים או פגומים, הם עלולים לאפשר למים לברוח מהמקרר. קו המים הוא הצינור המחבר את המקרר לאספקת המים. אם קו זה פגום או דולף, הוא עלול לגרום לדליפת מים מהמקרר. לבסוף, תבנית הניקוז ממוקמת בתחתית המקרר ואוגרת את כל המים המצטברים במקרר. אם המחבת הזו סדוקה או פגומה, היא עלולה לגרום למים לדלוף מהמקרר.

נקיטת הצעדים הדרושים לתיקון הדליפה

לאחר שזיהית את מקור הנזילה, תוכל לנקוט בצעדים הדרושים לתיקון. אם הנזילה מגיעה מאוטמי הדלת, ניתן להחליף אותם באטמים חדשים. אם הנזילה מגיעה מקו המים, ניתן להחליף את הקו או להדק את החיבורים. אם הדליפה מגיעה ממיכל הניקוז, אתה יכול להחליף את המחבת או לתקן סדקים או נזקים.

טיפים למניעת נזילות במקרר

ישנם מספר צעדים שתוכל לנקוט כדי למנוע דליפות של מקרר:

  • בדוק את אטמי הדלת באופן קבוע עבור כל סימני בלאי או נזק.
  • בדוק את קו המים עבור כל סימני נזק או דליפות.
  • בדוק את תבנית הניקוז עבור כל סימנים של סדקים או נזק.
  • נקה את המקרר באופן קבוע כדי להסיר לכלוך או פסולת שעלולים לגרום לדליפה.
  • בדקו את הטמפרטורה של המקרר באופן קבוע כדי לוודא שהוא לא קר מדי.

סיכום

אם אתה מוצא נזילה במקרר שלך, השלב הראשון הוא לזהות את מקור הנזילה. המקורות הנפוצים ביותר לנזילות במקרר הם אטמי הדלת, קו המים ומיכל הניקוז. לאחר שזיהית את מקור הנזילה, תוכל לנקוט בצעדים הדרושים לתיקון. בנוסף, ישנם מספר צעדים שתוכל לנקוט כדי למנוע דליפות של המקרר, כגון בדיקת אטמי הדלת, קו המים ומחבת הניקוז באופן קבוע, וניקוי המקרר באופן קבוע. למידע נוסף על איך לתקן דליפת מקרר, צפה בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן