דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות אם יש לקות למידה בקבלה לאוניברסיטה

מה לעשות אם יש לקות למידה בקבלה לאוניברסיטה

מה לעשות אם יש לקות למידה בקבלה לאוניברסיטה

מהי לקות למידה?

לקות למידה היא הפרעה נוירולוגית המשפיעה על האופן בו אדם מעבד מידע. זה יכול להשפיע על יכולתו של אדם לקרוא, לכתוב, לדבר ולהבין שפה. זה יכול גם להשפיע על היכולת של אדם לעשות מתמטיקה, לזכור דברים ולשים לב. אנשים עם לקויות למידה מתקשים לעיתים קרובות בבית הספר וייתכן שיזדקקו לעזרה נוספת כדי להצליח.

מה לעשות אם יש לך לקות למידה

אם לך או לילדך יש לקות למידה, ישנם צעדים שתוכל לנקוט כדי להקל על תהליך הקבלה לאוניברסיטה. הנה כמה עצות:

1. קבל הערכה

הצעד הראשון הוא לקבל הערכה מאיש מקצוע מוסמך. זה יעזור לך להבין את סוג וחומרת לקות הלמידה. זה גם יספק תיעוד שניתן להשתמש בו כדי לתמוך ביישום שלך.

2. דבר עם יועצת בית הספר שלך

יועץ בית הספר שלך יכול לעזור לך להבין את תהליך הקבלה ואיזה התאמות עשויות להיות זמינות. הם יכולים גם לספק עצות כיצד להציג בצורה הטובה ביותר את המוגבלות שלך בבקשה שלך.

3. מקומות מחקר

חקור את סוגי הלינה שעשויים להיות זמינים עבורך. אלה יכולים לכלול זמן ממושך בבדיקות, גישה למחשב או סביבת בדיקה שקטה. לדעת אילו מקומות לינה זמינים יכול לעזור לך לקבל החלטה מושכלת לגבי איזו אוניברסיטה להגיש מועמדות.

4. פנה לאוניברסיטאות

פנה לאוניברסיטאות בהן אתה מעוניין ושאל על המדיניות והנהלים שלהן עבור סטודנטים עם ליקויי למידה. זה יעזור לך להבין אילו התאמות זמינות ומה התהליך לבקשתם.

סיכום

ניווט קבלה לאוניברסיטה עם לקות למידה יכול להיות קשה. עם זאת, ישנם צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להקל על התהליך. קבל הערכה, דבר עם יועץ בית הספר שלך, חקור התאמות ופנה לאוניברסיטאות כדי להבין את המדיניות והנהלים שלהן. עם הכנה נכונה, אתה יכול להפוך את תהליך הקבלה לאוניברסיטה להצליח.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן