דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות אם יש לך דלקת בדרכי השתן וכאב גרון

מה לעשות אם יש לך דלקת בדרכי השתן וכאב גרון

מה לעשות אם יש לך דלקת בדרכי השתן וכאב גרון

מהי דלקת בדרכי השתן?

דלקת בדרכי השתן (UTI) היא זיהום של מערכת השתן, הכוללת את הכליות, השופכנים, שלפוחית השתן והשופכה. UTIs נגרמים על ידי חיידקים החודרים לדרכי השתן וגורמים לדלקת וגירוי. תסמינים של UTI כוללים תחושת צריבה בעת מתן שתן, דחף תכוף להטיל שתן ושתן מעונן או דמי.

מה זה כאב גרון?

כאב גרון הוא דלקת בגרון שיכולה להיגרם על ידי וירוס, חיידק או אלרגיה. תסמינים של כאב גרון כוללים כאב בבליעה, תחושת גירוד בגרון ובלוטות לימפה נפוחות בצוואר.

מה לעשות אם יש לך UTI וכאב גרון

אם יש לך UTI וכאב גרון, חשוב לפנות לטיפול רפואי. הרופא שלך יוכל לאבחן את הגורם לתסמינים שלך ולספק את הטיפול המתאים.

ראה רופא

אם יש לך UTI וכאב גרון, חשוב לפנות לרופא בהקדם האפשרי. הרופא שלך יוכל לאבחן את הגורם לתסמינים שלך ולספק את הטיפול המתאים.

לטפל ב- UTI

הרופא שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה לטיפול ב- UTI. חשוב ליטול את האנטיביוטיקה כפי שנקבע ולסיים את כל מהלך הטיפול.

לטפל בכאב הגרון

הרופא שלך עשוי לרשום אנטיביוטיקה לטיפול בכאב הגרון. חשוב ליטול את האנטיביוטיקה כפי שנקבע ולסיים את כל מהלך הטיפול. בנוסף, אתה יכול להשתמש בתרופות ללא מרשם כגון איבופרופן או פרצטמול כדי להפחית כאב ודלקת.

מניעת UTI וכאבי גרון עתידיים

כדי למנוע UTI בעתיד וכאבי גרון, חשוב להקפיד על היגיינה טובה. זה כולל שטיפת ידיים באופן קבוע, הימנעות ממגע עם אנשים חולים ושתיית נוזלים מרובה. בנוסף, חשוב להטיל שתן לאחר קיום יחסי מין ולשתות מיץ חמוציות, שיכול לסייע במניעת UTI. לסיכום, אם יש לך UTI וכאב גרון, חשוב לפנות לטיפול רפואי. הרופא שלך יוכל לאבחן את הגורם לתסמינים שלך ולספק את הטיפול המתאים. בנוסף, חשוב לתרגל היגיינה טובה כדי למנוע UTIs וכאבי גרון עתידיים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן