דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות אם אתה מתגעגע לגלולת יאז אחת?

מה לעשות אם אתה מתגעגע לגלולת יאז אחת?

מה לעשות אם אתה מתגעגע לגלולת יאז אחת?

מה זה יאז?

Yaz היא גלולה למניעת הריון המכילה את ההורמונים אתניל אסטרדיול ודרוספירנון. הוא משמש למניעת הריון ויכול לשמש גם לטיפול בהפרעה קדם-וסתית (PMDD) ואקנה. יאז היא גלולה משולבת, כלומר היא מכילה גם אסטרוגן וגם פרוגסטין. זה נלקח פעם ביום באותה שעה בכל יום.

מה קורה אם אתה מתגעגע לגלולת יאז אחת?

אם אתה מתגעגע לגלולת Yaz אחת, חשוב לקחת את הגלולה שהוחמצה ברגע שאתה זוכר. אם אתה נוטל את הגלולה שהוחמצה תוך 12 שעות מרגע נטילתה בדרך כלל, עליך להיות מוגן מפני הריון. אם אתה נוטל את הגלולה שהוחמצה יותר מ-12 שעות לאחר נטילתה בדרך כלל, ייתכן שלא תהיה מוגנת מפני הריון. במקרה זה, עליך להשתמש בשיטת גיבוי למניעת הריון, כגון קונדום, במשך שבעת הימים הבאים.

מתי לקחת את הגלולה שהוחמצה

אם אתה מתגעגע לגלולת Yaz אחת, קח אותה ברגע שאתה זוכר. אם חלפו יותר מ-12 שעות מהזמן הרגיל שלך, קח את הגלולה שהוחמצה ואת הגלולה הבאה בו-זמנית. זה אומר שאתה יכול לקחת שני כדורים ביום אחד.

מה לעשות אם אתה לוקח שני כדורים ביום אחד

אם אתה נוטל שני כדורים ביום אחד, עליך להמשיך לקחת כדור אחד בכל יום עד שתסיים את החפיסה. אינך צריך להשתמש בשיטת גיבוי למניעת הריון.

השוואה מהירה

מַצָב מה לעשות
פספס כדור אחד קח את הגלולה שנשכחה ברגע שאתה נזכר. אם חלפו יותר מ-12 שעות מהזמן הרגיל שלך, קח את הגלולה שהוחמצה ואת הגלולה הבאה בו-זמנית.
לקח שני כדורים ביום אחד המשך לקחת כדור אחד בכל יום עד שתסיים את החפיסה. אין צורך להשתמש בשיטת גיבוי למניעת הריון.

חשוב לזכור שאם את מפספסת כדור יאז אחד, ייתכן שלא תהיה מוגנת מפני הריון. חשוב להשתמש בשיטת גיבוי למניעת הריון, כמו קונדום, במשך שבעת הימים הבאים.

שאלות ותשובות

ש: האם אוכל לקחת את הגלולה שהוחמצה למחרת?

ת: כן, אתה יכול לקחת את הגלולה שנשכחה למחרת, אבל חשוב ליטול את הגלולה שהוחמצה ברגע שאתה זוכר. אם אתה לוקח את הגלולה שהוחמצה יותר מ-12 שעות לאחר הזמן הרגיל שלך, ייתכן שלא תהיה מוגנת מפני הריון.

ש: מה אם אני מתגעגע ליותר מגלולה אחת?

ת: אם אתה מתגעגע יותר מגלולה אחת, עליך לקחת את הגלולה האחרונה שהחמצת ברגע שאתה נזכר ולקחת את הגלולה הבאה בזמן הרגיל. עליך להשתמש בשיטת גיבוי למניעת הריון, כגון קונדום, במשך שבעת הימים הבאים.

סיכום

אם אתה מתגעגע לגלולת Yaz אחת, חשוב לקחת את הגלולה שהוחמצה ברגע שאתה זוכר. אם אתה נוטל את הגלולה שהוחמצה תוך 12 שעות מרגע נטילתה בדרך כלל, עליך להיות מוגן מפני הריון. אם אתה נוטל את הגלולה שהוחמצה יותר מ-12 שעות לאחר נטילתה בדרך כלל, ייתכן שלא תהיה מוגנת מפני הריון ועליך להשתמש באמצעי גיבוי למניעת הריון, כגון קונדום, במשך שבעת הימים הבאים. אם אתה נוטל שני כדורים ביום אחד, עליך להמשיך לקחת כדור אחד בכל יום עד שתסיים את החפיסה. חשוב לזכור שאם את מפספסת כדור יאז אחד, ייתכן שלא תהיה מוגנת מפני הריון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן