דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה לעשות אם אדם לא מקבל פסק בוררות

מה לעשות אם אדם לא מקבל פסק בוררות

מה לעשות אם אדם לא מקבל פסק בוררות

מהי בוררות?

בוררות היא תהליך ליישוב סכסוכים המשמש כאשר שני צדדים אינם יכולים להגיע להסכמה. זוהי צורה של יישוב סכסוכים אלטרנטיבי (ADR) המשמשת לעתים קרובות במקום ליטיגציה. בבוררות, צד שלישי ניטרלי, המכונה בורר, שומע את שני הצדדים של המחלוקת ומקבל החלטה. החלטת הבורר מחייבת ולא ניתן לערער עליה.

מה לעשות אם לא תקבל פרס בוררות

אם עברת את הליך הבוררות ולא קיבלת פרס, ישנם צעדים שתוכל לנקוט כדי לנסות לקבל את הפרס המגיע לך.

1. בקש בדיקה מחדש

הצעד הראשון הוא בקשה לעיון מחדש בפסק הבוררות. ניתן לעשות זאת על ידי הגשת בקשה לבית המשפט שנתן את הפסק. את הבקשה יש להגיש בתוך פרק הזמן שנקבע על ידי בית המשפט. על הבקשה לכלול את הסיבות שבגינן יש לשקול מחדש את הפרס.

2. ערעור על הפרס

אם הבקשה לעיון חוזר נדחית, השלב הבא הוא ערעור על הפסק. ניתן לעשות זאת באמצעות הגשת ערעור לבית המשפט לערעורים. את הערעור יש להגיש בתוך פרק הזמן שנקבע על ידי בית המשפט. הערעור צריך לכלול את הסיבות שבגינן יש לבטל את הפסק.

3. הגש בקשה לפינוי הפרס

אם הערעור נדחה, השלב הבא הוא הגשת בקשה לביטול הפסק. ניתן לעשות זאת על ידי הגשת בקשה לבית המשפט שנתן את הפסק. את הבקשה יש להגיש בתוך פרק הזמן שנקבע על ידי בית המשפט. על הבקשה לכלול את הסיבות שבגינן יש לבטל את הפרס.

4. פנה לייעוץ משפטי

אם כל הצעדים הנ"ל ננקטו ועדיין לא בוטל הפרס, חשוב לפנות לייעוץ משפטי. עורך דין מנוסה יכול לעזור לך להבין את זכויותיך ולקבוע את דרך הפעולה הטובה ביותר.

סיכום

אם עברת את הליך הבוררות ולא קיבלת פרס, ישנם צעדים שתוכל לנקוט כדי לנסות לקבל את הפרס המגיע לך. בקשת עיון מחדש, ערעור על הפרס והגשת בקשה לפינוי הפרס הם כל האפשרויות שניתן לבחון. אם כל הצעדים הללו ננקטו ועדיין לא בוטל הפרס, חשוב לפנות לייעוץ משפטי. למידע נוסף, צפה בסרטון זה או מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן