דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה היית עושה? עונה 1 פרק 1

מה היית עושה? עונה 1 פרק 1

מה היית עושה? עונה 1 פרק 1

מה היית עושה? עונה 1 פרק 1

מה היית עושה? היא תוכנית ABC שמשודרת מאז 2009. התוכנית מתארחת על ידי ג'ון קוויניונס וכוללת תרחישים של מצלמה נסתרת החוקרים כיצד אנשים מגיבים לדילמות אתיות שונות. התוכנית זכתה לשבחים על התרחישים מעוררי המחשבה והיכולת שלה להוציא את המיטב מאנשים. הפרק הראשון של מה היית עושה? שודר ב-26 בפברואר 2009. הפרק כלל שלושה תרחישים: לקוח במסעדה שהתנהג בגסות כלפי המלצר, אישה שהוטרדה בבר, וחסר בית שמבקש כסף. בכל תרחיש תועדו ונותחו התגובות של האנשים סביב המצב. התרחיש הראשון הציג לקוח במסעדה שהתנהג בגסות כלפי המלצר. הלקוח היה תובעני ולא מכבד, והמלצר ניסה להישאר מקצועי. התגובות של שאר הלקוחות במסעדה היו מגוונות. חלק מהאנשים היו סימפטיים למלצר וניסו להתערב, בעוד שאחרים היו מודאגים יותר מהארוחה שלהם והתעלמו מהמצב. התרחיש השני הציג אישה שהוטרדה בבר. האישה הייתה לבד והוטרדה על ידי קבוצת גברים. התגובות של שאר האנשים בבר היו מגוונות. חלק מהאנשים נכנסו לעזור לאישה, בעוד שאחרים התעלמו מהמצב או אפילו צחקו. התרחיש השלישי הציג חסר בית המבקש כסף. התגובות של האנשים סביב ההומלס היו מגוונות. חלק מהאנשים נתנו לו כסף, בעוד שאחרים התעלמו ממנו או אפילו לעגו לו. בסך הכל, הפרק הראשון של מה היית עושה? הייתה הצלחה. זה הראה שאנשים יכולים להיות גם רחמנים וגם שיפוטיים באותו מצב. זה גם הראה שאנשים יכולים להיות גם סימפטיים וגם לא סימפטיים באותו מצב. התוכנית המשיכה להצליח ושודרה למעלה מ-200 פרקים.

השפעת המופע

מה היית עושה? הייתה השפעה משמעותית על הדרך שבה אנשים חושבים על דילמות אתיות. התוכנית זכתה לשבחים על התרחישים מעוררי המחשבה והיכולת שלה להוציא את המיטב מאנשים. זה גם זכה לסיוע בהעלאת המודעות לנושאים חברתיים כגון גזענות, סקסיזם וחוסר בית. התוכנית זכתה גם בהשראת אנשים לפעול בחייהם. אנשים רבים אמרו שהצפייה בתוכנית גרמה להם להיות מודעים יותר לדילמות האתיות שעומדות בפניהם בחייהם ועודדה אותם לפעול.

עתיד המופע

מה היית עושה? משודר מאז 2009 ושודר למעלה מ-200 פרקים. התוכנית זכתה לשבחים על התרחישים מעוררי המחשבה והיכולת שלה להוציא את המיטב מאנשים. זה גם זכה לסיוע בהעלאת המודעות לנושאים חברתיים כגון גזענות, סקסיזם וחוסר בית. התוכנית זכתה גם בהשראת אנשים לפעול בחייהם. אנשים רבים אמרו שהצפייה בתוכנית גרמה להם להיות מודעים יותר לדילמות האתיות שעומדות בפניהם בחייהם ועודדה אותם לפעול. התכנית חודשה לעונה שתים עשרה, אשר אמורה לעלות לשידור בשנת 2021. התכנית תמשיך לחקור דילמות אתיות ותמשיך להוציא את המיטב מאנשים.

סיכום

מה היית עושה? היא תוכנית ABC שמשודרת מאז 2009. התוכנית מתארחת על ידי ג'ון קוויניונס וכוללת תרחישים של מצלמה נסתרת החוקרים כיצד אנשים מגיבים לדילמות אתיות שונות. התוכנית זכתה לשבחים על התרחישים מעוררי המחשבה והיכולת שלה להוציא את המיטב מאנשים. לתוכנית הייתה השפעה משמעותית על הדרך שבה אנשים חושבים על דילמות אתיות. היא זוכה כסיוע להעלאת המודעות לנושאים חברתיים כגון גזענות, סקסיזם והומלסות. זה גם יוחס עם השראה לאנשים לעשות מעשה בחייהם. התכנית חודשה לעונה שתים עשרה, אשר אמורה לעלות לשידור בשנת 2021. התכנית תמשיך לחקור דילמות אתיות ותמשיך להוציא את המיטב מאנשים. למידע נוסף על מה היית עושה?, עיין בסרטון YouTube זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן