דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה אתה עושה כאשר אתה לא יכול לראות את חוטי מירנה?

מה אתה עושה כאשר אתה לא יכול לראות את חוטי מירנה?

מה אתה עושה כאשר אתה לא יכול לראות את חוטי מירנה?

מה זה מירנה?

מירנה הוא סוג של התקן תוך רחמי (IUD) המוחדר לרחם כדי למנוע הריון. מדובר במכשיר קטן בצורת T שעשוי מפלסטיק ומכיל הורמון הנקרא לבונורגסטרל. ההורמון משתחרר לאט לאורך זמן ומונע הריון על ידי עיבוי ריר צוואר הרחם, מה שמקשה על הזרע להגיע לביצית. זה גם מדלל את רירית הרחם, מה שמקשה על השתלת ביצית מופרית.

מה הם החוטים?

ל-Mirena IUD מחוברים שני מיתרים דקים. מיתרים אלה עשויים מפלסטיק ואורכם כ-4 עד 5 אינץ'. הם משמשים כדי לעזור לרופא או לאחות להסיר את ההתקן תוך רחמי כאשר הגיע הזמן להחליפו. המיתרים משמשים גם כדי לבדוק שה- IUD עדיין במקומו.

למה אני לא יכול לראות את השרשורים?

במקרים מסוימים, יכול להיות קשה לראות את החוטים של המירנה. זה יכול לקרות מכמה סיבות. החוטים עשויים להיות תחובים בתוך צוואר הרחם, מה שמקשה על ראייתם. המיתרים עשויים גם להיות מכוסים בריר, מה שמקשה על ראייתם. במקרים מסוימים, ייתכן שהמיתרים התנתקו, מה שהופך אותם בלתי אפשריים לראות.

מה עלי לעשות אם אני לא יכול לראות את השרשורים?

אם אינך יכול לראות את החוטים של ה-Mirena IUD שלך, חשוב לדבר עם הרופא או האחות שלך. הם יוכלו לבדוק שה- IUD עדיין במקומו ושהחוטים עדיין מחוברים. אם המיתרים אינם נראים, ייתכן שהם יוכלו להרגיש אותם באצבעותיהם. אם המיתרים אינם קיימים, ייתכן שה- IUD יצא מעצמו וייתכן שתצטרך להשתמש באמצעי מניעה אחר.

שאלות ותשובות

ש: באיזו תדירות עלי לבדוק את החוטים של ה-Mirena IUD שלי?

ת: מומלץ לבדוק את החוטים של Mirena IUD שלך פעם בחודש. זה יעזור לך לוודא שה- IUD עדיין במקומו ושהחוטים עדיין מחוברים.

ש: מה עלי לעשות אם המיתרים של ה-Mirena IUD שלי נשברים?

ת: אם המיתרים של ה-Mirena IUD שבורים, חשוב לדבר עם הרופא או האחות. הם יוכלו לבדוק שה- IUD עדיין במקומו ושהחוטים עדיין מחוברים. אם המיתרים אינם קיימים, ייתכן שה- IUD יצא מעצמו וייתכן שתצטרך להשתמש באמצעי מניעה אחר.

ש: האם אני עדיין יכול להיכנס להריון אם אני לא יכול לראות את החוטים של ה-Mirena IUD שלי?

ת: כן, אפשר להיכנס להריון אם אינך יכול לראות את החוטים של ה-Mirena IUD שלך. אם ההתקן תוך רחמי יצא מעצמו, הוא כבר לא יהיה יעיל במניעת הריון. חשוב לדבר עם הרופא או האחות אם אינך יכול לראות את החוטים של ה-Mirena IUD שלך.

סיכום

מירנה הוא סוג של התקן תוך רחמי (IUD) המוחדר לרחם כדי למנוע הריון. במקרים מסוימים, החוטים של מירנה יכולים להיות קשים לראות, מה שעלול לגרום לבלבול ודאגה. אם אינך יכול לראות את החוטים של ה-Mirena IUD שלך, חשוב לדבר עם הרופא או האחות שלך. הם יוכלו לבדוק שה- IUD עדיין במקומו ושהחוטים עדיין מחוברים. אם המיתרים אינם קיימים, ייתכן שה- IUD יצא מעצמו וייתכן שתצטרך להשתמש באמצעי מניעה אחר. חשוב גם לבדוק את החוטים של ה-Mirena IUD שלך פעם בחודש כדי לוודא שהוא עדיין במקומו.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן