דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מה אנחנו עושים עם פשיטת הרגל שלי?

מה אנחנו עושים עם פשיטת הרגל שלי?

מה אנחנו עושים עם פשיטת הרגל שלי?

מהי פשיטת רגל?

פשיטת רגל היא הליך משפטי המאפשר לאנשים ועסקים למחוק או לבנות מחדש את חובותיהם. זוהי דרך לחייבים להתחיל מחדש ולצאת מנטל החובות העצום. פשיטת רגל היא תהליך מורכב הדורש סיוע של עורך דין מנוסה.

סוגי פשיטת רגל

ישנם מספר סוגים שונים של פשיטת רגל שניתן להגיש. הסוגים הנפוצים ביותר הם פרק 7 ופרק 13.

  • פשיטת רגל פרק 7 היא הסוג הנפוץ ביותר של פשיטת רגל. מדובר בפשיטת רגל של פירוק, כלומר, נכסי החייב נמכרים כדי לשלם לנושים. סוג זה של פשיטת רגל זמין ליחידים, עסקים וזוגות נשואים.
  • פרק 13 פשיטת רגל היא פשיטת רגל של ארגון מחדש. היא מאפשרת לחייב לשמור על נכסיו וליצור תוכנית פירעון לפירעון חובותיו על פני תקופה של שלוש עד חמש שנים. סוג זה של פשיטת רגל זמין ליחידים בלבד.

תהליך פשיטת הרגל

הליך פשיטת הרגל מתחיל בהגשת בקשה לבית המשפט לפשיטת רגל. על הבקשה לכלול פירוט של כל נכסיו, התחייבויותיו, הכנסותיו והוצאותיו של החייב. כמו כן, על החייב להמציא לבית המשפט הוכחות על הכנסותיו והוצאותיו. לאחר הגשת העתירה, בית המשפט ימנה נאמן שיפקח על התיק. הנאמן יבחן את העתירה ויקבע אם החייב כשיר לפשיטת רגל. במידה והחייב זכאי יחל הנאמן בהליך של פירוק נכסי החייב וחלוקת התמורה לנושים. לאחר שהנאמן סיים את הליך הפירוק, ייתן בית המשפט צו הפטר. צו זה ישחרר את החייב מכל חובותיו שנכללו בפשיטת הרגל.

למה לצפות לאחר פשיטת רגל

לאחר השלמת הליך פשיטת הרגל, לחייב תהיה התחלה חדשה. הם לא יהיו אחראים יותר לחובות שנכללו בפשיטת הרגל. עם זאת, חשוב לציין כי פשיטת הרגל תישאר בדוח האשראי של החייב עד 10 שנים. החייב יצטרך לבנות מחדש את האשראי שלו לאחר פשיטת רגל. ניתן לעשות זאת על ידי ביצוע תשלומים בזמן על כל הלוואות או כרטיסי אשראי חדשים שהם לוקחים. חשוב גם לעקוב אחר ניקוד האשראי שלהם ולערער על כל שגיאה שעלולה להופיע בדוח האשראי שלהם. חשוב גם לזכור שפשיטת רגל אינה תרופה לכל דבר. החייב עדיין יצטרך להיות אחראי עם הכספים שלו ולוודא שהוא לא לוקח על עצמו יותר חוב ממה שהוא יכול להתמודד.

סיכום

פשיטת רגל יכולה להיות תהליך קשה, אבל היא גם יכולה לספק התחלה חדשה עבור אלה שנאבקים עם חובות עצומים. חשוב להבין את התהליך ולוודא שאתם נוקטים בצעדים הדרושים כדי לבנות מחדש את האשראי שלכם לאחר פשיטת רגל. בעזרת עורך דין מנוסה תוכלו לקבל את ההתחלה החדשה שאתם צריכים. למידע נוסף על פשיטת רגל, עיין בסרטון זה מיוטיוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן