דף הבית » מידע מקצועי » מדריך מלא: תהליך גשר שיניים

מדריך מלא: תהליך גשר שיניים

מדריך מלא: תהליך גשר שיניים

גשרים דנטליים הם סוג של שיקום שיניים המשמש להחלפת שיניים חסרות. ההליך נעשה בדרך כלל לאחר עקירת שיניים.

גשרים דנטליים עשויים מתכת או קרמיקה ומותאמים לשאר השיניים משני צידי הרווח. ניתן לקבע אותם לשיניים הסמוכות באמצעות מלט, או שניתן להדביק אותם ישירות לרקמת החניכיים באמצעות דבק שיניים.

לאחר מכן מחברים את הגשר לכתר, אשר מונח על גבי הגשר על מנת להגן עליו מפני נזקים ולספק יציבות.

להלן סרטון המציג את תהליך הגשר הדנטלי:

כמה זמן לוקח לעשות גשר שיניים?

גשר דנטלי הוא סוג של שתל דנטלי המחליף שן חסרה. הוא מורכב משני כתרים ומארבעה שורשים התומכים בכתרים. השורשים מחוברים לעצם הלסת והכתרים מחוברים זה לזה באמצעות מוטות חיבור או ברגים.

הצעד הראשון בביצוע גשר שיניים הוא לעשות רושם מהפה שלך. לאחר מכן, רופא השיניים שלך יצלם צילום רנטגן של הרושם ויצור עבורך מודל כדי לראות איך זה נראה כשזה נעשה. השלב השני הוא להקים גשר זמני בזמן שאתה מחכה לגשר הקבוע שלך. ניתן להסיר את הגשר הזמני הזה לאחר מספר שבועות כדי שהחניכיים שלך יוכלו להחלים לפני שהגשר הקבוע נכנס למקומו.

כלל אצבע כללי הוא שלוקח בערך שבועיים לכל ההליכים הכרוכים בביצוע גשר שיניים וכחצי שנה לפני שהוא מתרפא מספיק כדי שתוכל לאכול עליו ללא בעיות או

האם זה כואב לקבל גשר בשיניים?

גשרים דנטליים הם בחירה פופולרית להחלפת שיניים חסרות. הם עשויים מחומרים שונים, כולל מתכת ופורצלן. התהליך הוא בדרך כלל מהיר וללא כאבים, אבל זה יכול להיות די כואב אם צריך להסיר את הגשר.

הכאב של קבלת גשר שיניים נובע מהעובדה שלוקח הרבה זמן להחלים ודורש טיפול מתמיד, אבל זה לא כואב לקבל גשר שיניים אם יש לך גישה לטיפול טוב בבריאות הפה.

מה החיסרון של גשר שיניים?

גשר דנטלי הוא תחליף שן המוצמד לשיניים הקיימות. הוא עשוי בדרך כלל מחרסינה ומתכת, והוא משמש כאשר שיניים טבעיות אובדות או נפגעות.

החיסרון של גשר שיניים הוא שהוא יכול לגרום להיווצרות עששת מתחת לכתר. זה קורה בגלל שיש שינויים בצורת הפה והלחיים, שמקשים על האוכל להגיע לשיניים האחוריות.

כמה שיניים יכולות לעבור על גשר?

בהתאם לדרישות שלך, גשרים דנטליים עשויים להחליף שן אחת עד ארבע. עם זאת, לרוב האנשים רק הוחלפו שן אחת או שתיים. עם זאת, ייתכן שיש לך ארבע שיניים בגשר שיניים מדי פעם, במיוחד אם יש לך מספיק שיניים בריאות בפה שלך כדי לקשר כתרים דנטליים.

כמה זמן אחרי גשר שיניים אני יכול לאכול?

המתן שעה לפני שתאכל משהו אחרי שהכתר או הגשר החדש והמוגמר שלך הוכנסו למקומם. במשך השעות הבאות, הימנע מארוחות קשות או דביקות. חזור לשגרת הצחצוח והשימוש בחוט דנטלי הקבוע שלך, והקפד לשים לב לכל עצה נוספת לגבי טיפול שיניים שרופא השיניים שלך נתן לך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן