דף הבית » אנציקלופדיה » כמה זמן נמשך תהליך הביוץ?

כמה זמן נמשך תהליך הביוץ?

2023-03-02 08:03:00+02:00

מה זה ביוץ?

ביוץ הוא התהליך שבו ביצית בוגרת משתחררת מהשחלה. זהו חלק ממחזור הרבייה הנשי והוא הכרחי להתעברות. במהלך הביוץ, הביצית משתחררת מהשחלה ועוברת במורד החצוצרה, שם היא יכולה להיות מופרית על ידי זרע.

מה קורה בזמן הביוץ?

תהליך הביוץ מתחיל בשחרור הורמון מגרה זקיק (FSH) מבלוטת יותרת המוח. הורמון זה ממריץ את הצמיחה של זקיק המכיל ביצית בשחלה. כשהזקיק גדל, הוא מייצר את ההורמון אסטרוגן, הגורם לרירית הרחם להתעבות כהכנה להריון אפשרי.במקביל, בלוטת יותרת המוח משחררת הורמון luteinizing (LH). הורמון זה גורם לשחרור הביצית הבשלה מהזקיק. לאחר מכן הביצית עוברת במורד החצוצרה, שם היא יכולה להיות מופרית על ידי זרע.

כמה זמן נמשך הביוץ?

תהליך הביוץ נמשך בדרך כלל כ-24 שעות. עם זאת, הביצית יכולה להישאר בת קיימא עד 48 שעות לאחר הביוץ. המשמעות היא שאישה יכולה להיכנס להריון אם היא מקיימת יחסי מין לא מוגנים במהלך תקופה זו.

מהם הסימנים לביוץ?

ישנם מספר סימנים שיכולים להעיד מתי אישה מבייצת. אלו כוללים:

  • שינוי בריר צוואר הרחם
  • עלייה בטמפרטורת הגוף הבסיסית
  • התכווצות בבטן
  • רגישות בחזה
  • הגברת החשק המיני

מעקב אחר ביוץ

מעקב אחר ביוץ יכול לעזור לאישה לקבוע מתי היא צפויה להיכנס להריון. זה יכול להיעשות על ידי מעקב אחר שינויים בריר צוואר הרחם, טמפרטורת הגוף הבסיסית וסימנים אחרים של ביוץ.

ערכות מנבא ביוץ

ערכות מנבא ביוץ זמינות ללא מרשם ויכולות לעזור לאישה לקבוע מתי יש לה את הסבירות הגבוהה ביותר לביוץ. ערכות אלו מודדות את רמות ההורמון הלוטייניזציה בשתן, שעולה ממש לפני הביוץ.

שיטת מודעות לפוריות

שיטת המודעות לפוריות היא שיטה טבעית למניעת הריון הכוללת מעקב אחר שינויים בריר צוואר הרחם וטמפרטורת הגוף הבסיסית כדי לקבוע מתי יש סיכוי גבוה לאישה להיכנס להריון. ניתן להשתמש בשיטה זו גם כדי לעזור לאישה להיכנס להריון על ידי כך שהיא עוזרת לה לקבוע מתי יש לה סיכוי גבוה לביוץ. למידע נוסף על ביוץ, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן