דף הבית » TOP10 » טיפול שורש: מה שאתה צריך לדעת

טיפול שורש: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-13 20:23:00+02:00

מהו טיפול שורש?

טיפול שורש הוא הליך המשמש לתיקון והצלה של שן שנרקבה או נגועה בצורה קשה. ההליך כולל הסרת האזור הפגוע של השן (העיסה), ניקויו ולאחר מכן מילוי ואיטום. העיסה היא הרקמה הרכה בתוך השן המכילה עצבים, כלי דם ורקמות חיבור. טיפול שורש מומלץ בדרך כלל כאשר העיסה הופכת דלקתית או נגועה עקב עששת עמוקה, פעולות שיניים חוזרות ונשנות בשן, או סדק או שבב. בשן. אם לא מטופל, הזיהום יכול להתפשט לחלקים אחרים בגוף ולגרום לבעיות בריאותיות חמורות.

מהם היתרונות של טיפול שורש?

טיפול שורש יכול לעזור להציל שן שאם לא כן היה צריך לעקור. זה גם יכול לעזור להקל על הכאב ולמנוע נזק נוסף לשן. ההליך מהיר יחסית ובדרך כלל ניתן להשלים אותו בביקור אחד או שניים. לאחר ההליך משחזרים את השן בעזרת כתר או שיקום אחר כדי להגן עליה ולהחזיר את תפקודה ומראהה הרגילים.

למה לצפות במהלך טיפול שורש

טיפול שורש מבוצע לרוב על ידי רופא שיניים או אנדודונט (מומחה לטיפול במחלות עיסת השן). ההליך נעשה בדרך כלל בהרדמה מקומית, כך שלא תרגיש כאב במהלך ההליך. במהלך ההליך, רופא השיניים יעשה פתח בחלק העליון של השן ויסיר את העיסה הפגועה. לאחר מכן מנקים ומעצבים את תעלות השורש כדי להכין אותן למילוי. לאחר מכן רופא השיניים ימלא את תעלות השורש בחומר דמוי גומי ואטום את הפתח.

לאחר ההליך

לאחר ההליך, אתה עלול לחוות אי נוחות מסוימת, כגון רגישות לחום ולקור, או רגישות באזור. זה אמור להיעלם תוך מספר ימים. רופא השיניים שלך עשוי לרשום תרופות נגד כאב כדי לעזור בכל אי נוחות. רופא השיניים שלך עשוי גם להמליץ על ביקור מעקב כדי לבדוק את תהליך הריפוי. במקרים מסוימים ניתן להמליץ על כתר כדי להגן על השן ולהחזיר את צורתה ותפקודה הרגילים.

סיכונים וסיבוכים

טיפול שורש הוא בדרך כלל בטוח, אך ישנם כמה סיכונים וסיבוכים שעלולים להתרחש. אלה כוללים זיהום, נזק לרקמה שמסביב ונזק עצבי. רופא השיניים שלך ידון איתך בסיכונים וביתרונות של ההליך לפני ההליך. חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך לטיפול לאחר כדי לעזור להפחית את הסיכון לסיבוכים. טיפול שורש יכול לעזור להציל שן שנרקבה או נגועה בצורה קשה. ההליך מהיר יחסית ובדרך כלל ניתן להשלים אותו בביקור אחד או שניים. לאחר ההליך משחזרים את השן בעזרת כתר או שיקום אחר כדי להגן עליה ולהחזיר את תפקודה ומראהה הרגילים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן