דף הבית » News » השפעת המלחים על תהליך הנביטה

השפעת המלחים על תהליך הנביטה

2023-03-13 12:25:00+02:00

מהי נביטה?

נביטה היא התהליך שבו זרע מתחיל לגדול ולהתפתח לצמח. בזמן הנביטה, הזרע סופג מים, מה שמעורר את צמיחת העובר בתוך הזרע. תהליך זה חיוני לצמיחה של צמח והוא השלב הראשון במחזור החיים של הצמח.

כיצד מלחים משפיעים על הנביטה?

למלחים יכולה להיות השפעה שלילית על תהליך הנביטה. מלחים עלולים לגרום לזרע לספוג יותר מדי מים, מה שעלול לגרום להתפוצצות הזרע או להירקב. מלחים יכולים גם להפריע לספיגה של רכיבי תזונה חיוניים אחרים, כמו חנקן, זרחן ואשלגן, הנחוצים לצמיחת הצמח.

כיצד להימנע מהשפעות שליליות של מלחים על נביטה

כדי למנוע השפעות שליליות של מלחים על תהליך הנביטה, חשוב להשתמש במים נקיים ממלחים. זה יכול להיעשות על ידי שימוש במים מזוקקים או דה-יונים, שהוסרו את כל המלחים. בנוסף, חשוב להשתמש באדמה דלה במלחים, שכן רמות גבוהות של מלחים עלולות להפריע לספיגה של חומרים מזינים חיוניים.

בדיקת מלחים באדמה

חשוב לבדוק את מלחים באדמה לפני השתילה. ניתן לעשות זאת באמצעות ערכת בדיקת אדמה, אשר יכולה למדוד את רמות המלחים באדמה. אם רמות המלחים גבוהות מדי, חשוב לנקוט בצעדים להפחתת רמות המלחים באדמה לפני השתילה.

שימוש במלחים לשיפור הנביטה

למרות שלמלחים יכולה להיות השפעה שלילית על תהליך הנביטה, ניתן להשתמש בהם גם לשיפור הנביטה. מלחים מסוימים, כמו סידן חנקתי, יכולים לשמש להגברת קצב הנביטה. בנוסף, ניתן להשתמש במלחים מסוימים, כגון אשלגן חנקתי, כדי להגדיל את גודל השתילים.

סיכום

לסיכום, למלחים יכולה להיות השפעה שלילית על תהליך הנביטה. חשוב להשתמש במים ובאדמה ללא מלחים כדי למנוע השפעות שליליות. בנוסף, ניתן להשתמש במלחים מסוימים כדי לשפר את תהליך הנביטה. למידע נוסף, צפה בסרטון זה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן