דף הבית » הכי פופולרי » הריון: תהליך מוסבר

הריון: תהליך מוסבר

2023-03-13 09:43:00+02:00

מה זה הריון?

הריון הוא תהליך נשיאת תינוק ברחם מההריון ועד הלידה. זהו תהליך טבעי שיכול להיות גם מרגש וגם מכריע. במהלך ההריון, הגוף של האם עובר שינויים רבים כדי להכיל את התינוק הגדל. התינוק עובר גם שלבי התפתחות רבים, מתא בודד ועד לתינוק שנוצר במלואו.

שלבי ההריון

ההריון מתחלק לשלושה טרימסטרים, שכל אחד מהם נמשך כשלושה חודשים. במהלך השליש הראשון מתחילים להיווצר איבריו ומערכות הגוף של התינוק. השליש השני הוא כאשר הגדילה וההתפתחות של התינוק מואצות. השליש השלישי הוא כאשר איבריו ומערכות הגוף של התינוק מפותחים במלואם והתינוק מוכן ללידה.

השליש הראשון

במהלך השליש הראשון מתחילים להיווצר איבריו ומערכות הגוף של התינוק. הלב של התינוק מתחיל לפעום ומוחו וחוט השדרה של התינוק מתחילים להתפתח. גם הידיים והרגליים של התינוק מתחילות להיווצר. גם הגוף של האם מתחיל להשתנות, כאשר הרחם שלה גדל כדי להכיל את התינוק.

השליש השני

במהלך השליש השני, הגדילה וההתפתחות של התינוק מואצות. איבריו ומערכות הגוף של התינוק ממשיכים להתפתח והתינוק מתחיל לנוע. גם גוף האם ממשיך להשתנות, ככל שהרחם שלה גדל ושדיה גדלים.

השליש השלישי

במהלך השליש השלישי, איבריו ומערכות הגוף של התינוק מפותחים במלואם והתינוק מוכן ללידה. תנועות התינוק הופכות תכופות יותר וגופה של האם ממשיך להשתנות ככל שהתינוק גדל. השדיים של האם עשויים להיות גדולים עוד יותר והיא עלולה לחוות התכווצויות ברקסטון היקס.

למה לצפות במהלך ההריון

במהלך ההיריון, האם עלולה לחוות מגוון שינויים פיזיים ורגשיים. חלק מהשינויים הגופניים הנפוצים ביותר כוללים בחילות, עייפות ועלייה במשקל. שינויים רגשיים עשויים לכלול שינויים במצב הרוח, חרדה והתרגשות. חשוב לאם לדאוג לעצמה במהלך ההריון על ידי אכילת תזונה בריאה, מנוחה רבה והימנעות מפעילויות שעלולות להיות מסוכנות לתינוק.

מתכוננים להגעת התינוק שלך

ההכנה לבואו של תינוקך יכולה להיות מרגשת וסוחפת כאחד. חשוב להקדיש זמן להתכונן לבואו של תינוקך על ידי יצירת תוכנית לידה, שיעורי לידה ואיסוף המצרכים הדרושים. חשוב גם לדאוג לעצמך במהלך ההריון על ידי אכילת תזונה בריאה, מנוחה רבה והימנעות מפעילויות שעלולות להיות מסוכנות לתינוק.

  • צור תוכנית לידה
  • לקחת שיעורי לידה
  • אסוף את הציוד הדרוש
  • אכלו תזונה בריאה
  • לנוח הרבה
  • הימנע מפעילויות שעלולות להיות מסוכנות לתינוק

למידע נוסף על הריון, צפו בסרטון זה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן