דף הבית » מדריך תהליכים מדעיים » מדריך מלא: תהליך הפריה חוץ גופית

מדריך מלא: תהליך הפריה חוץ גופית

הפריה חוץ גופית תהליך

הפריה חוץ גופית היא תהליך של הפריית ביצית מחוץ לגוף. הביצית מופקת מאישה ומערבבת עם זרע בצלחת מעבדה ליצירת עובר. לאחר מכן, העובר מוחזר לרחמה של האישה בתקווה שהוא יושתל לתוך רירית הרחם שלה ויגרום להריון מוצלח.

ניתן להשתמש בתהליך זה כאשר שיטות אחרות של טיפולי פוריות נכשלו או אינן מתאימות לבני הזוג. זה יכול לשמש גם כדי להתגבר על מצבים בריאותיים מסוימים, כגון חצוצרות חסומות או אי פוריות גברית.

תהליך הפריה חוץ גופית קיים מאז 1978, אך רק לאחרונה אחוזי ההצלחה עלו מ-25% ל-40%. עלייה זו בשיעורי ההצלחה נובעת משיפורים שנעשו בטכניקות מעבדה וכן מהבנה מוגברת של ביולוגיה של הרבייה הנשית.

התהליך מתחיל בכך שאישה או זוג עוברים בדיקה רפואית כדי לברר אם הם מסוגלים להביא ילדים לעולם. אם כן, אז הם יעברו הזרעה מלאכותית או הפריה חוץ גופית.

הפריה חוץ גופית היא טיפול פוריות שיכול לעזור לאנשים שיש להם בעיות עם השחלות, החצוצרות או הרחם. זה יכול גם לעזור לאלה שהסירו את השחלות שלהם בגלל סרטן ומצבים אחרים.

הפריה חוץ גופית עלות

הפריה חוץ גופית היא תהליך שיכול לעזור לזוגות שיש להם בעיות פוריות להרות.

עלות ההפריה החוץ גופית משתנה ממרפאה למרפאה ותלויה בצרכי המטופל ובתוכנית בה הוא בוחר. באופן כללי, עלות ההפריה החוץ גופית נעה בין 10,000 ל-25,000 דולר למחזור.

הכנה לשאיבת ביציות

החזרת ביציות היא הליך המבוצע לאיסוף ביציות מהשחלות. תהליך זה נעשה על ידי איש מקצוע בתחום הבריאות ואורך בדרך כלל בין 15 ל-20 דקות. המטופל יצטרך להרדים עבור הליך זה. המטופלת תצטרך ליטול גלולות למניעת הריון לפחות חודש לפני הליך הוצאת הביציות על מנת לדכא את המחזור החודשי שלה. זה עוזר להבטיח שיש מספיק ביציות בשחלות לתהליך החילוץ.

אם אתה שוקל לשאוב ביצית, חשוב להקדיש זמן להתכונן להליך.

המידע הבא מספק מדריך להתכונן להוצאת ביצית.

הצעד הראשון הוא לוודא שעברת בדיקה גופנית והרופא שלך אישר שאתה מוכן להליך. אתה צריך גם לבדוק את השחלות שלך ולהיות בטוח לגבי תאריך הווסת האחרונה שלך.

כמה שבועות לפני הוצאת הביצית, התחל ליטול גלולות למניעת הריון או זריקת מניעה כדי שגופך יהיה מוכן עד למועד ההליך.

אתה צריך גם להפסיק לקחת משככי כאבים כמו איבופרופן או אספירין מכיוון שהם יכולים להגביר את הדימום במהלך ואחרי ההליך.

כמו כן, יש להימנע משימוש בטמפונים ובשטיפות על מנת להימנע מזיהום במהלך תקופה זו וכן להימנע מקיום יחסי מין או שימוש בכל סוג של מוצר נרתיקי כדי למנוע גירוי.

לבסוף, חשוב לא ללבוש בגדים צמודים כי זה יכול לגרום לאי נוחות במהלך ההתאוששות

ישנם שלושה שלבים לתהליך ההכנה להוצאת ביצית.

הצעד הראשון הוא להכין את הגוף על ידי זריקת הורמונים, תזונה עשירה בחומצה חומצה ושמירה על שגרת פעילות גופנית קפדנית.

השלב השני הוא זריקת תרופות שתגרום לביציות שלך בשלות ומוכנות להחזרה.

השלב השלישי הוא הליך איסוף הביציות עצמו.

ילד מבחנה

המונח ילד מבחנה משמש להתייחס לאדם שנולד באמצעות הפריה חוץ גופית.

ילדי מבחנה הם בדרך כלל תוצאה של זוג שאינו מסוגל להרות באופן טבעי. זה יכול לשמש גם כאשר מתייחסים לאדם שהרה באמצעות הפריה חוץ גופית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן