דף הבית » טופ 100 » הפריה חוץ גופית: מה שאתה צריך לדעת

הפריה חוץ גופית: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-07 09:26:00+02:00

מהי הפריה חוץ גופית?

הפריה חוץ גופית (IVF) היא תהליך של הפריה שבו ביצית משולבת עם זרע מחוץ לגוף, במבחנה. התהליך כולל שילוב של ביצית וזרע בצלחת מעבדה, ולאחר מכן העברת העובר שנוצר לרחם. הפריה חוץ גופית היא טיפול מרכזי באי פוריות כאשר שיטות אחרות של טכנולוגיית רבייה מסייעת נכשלו. הפריה חוץ גופית היא הליך מורכב ויקר עם שיעור הצלחה של כ-40% למחזור עבור נשים מתחת לגיל 35. שיעור ההצלחה יורד עם הגיל, והוא נמוך יותר עבור נשים מעל גיל 40. עלות הפריה חוץ גופית יכולה לנוע בין 12,000 ל-17,000 דולר למחזור, בהתאם למרפאה ולתרופות בהן נעשה שימוש.

איך עובדת הפריה חוץ גופית?

תהליך הפריה חוץ גופית מתחיל בגירוי שחלתי, הכולל נטילת תרופות פוריות כדי לעורר את השחלות לייצר מספר ביציות. לאחר מכן, הביציות נשלפות מהשחלות ומשולבות עם זרע בכלי מעבדה. העוברים המתקבלים מועברים לאחר מכן לרחם. העוברים מנוטרים במשך מספר ימים כדי לקבוע אם הם מתפתחים כרגיל. אם העוברים מתפתחים כרגיל, אחד או שניים נבחרים להעברה לרחם. ניתן להקפיא את שאר העוברים לשימוש עתידי.

מהם הסיכונים של הפריה חוץ גופית?

IVF הוא טיפול בטוח ויעיל לאי פוריות, אך ישנם כמה סיכונים הקשורים להליך. אלה כוללים:• לידות מרובות: הפריה חוץ גופית מגבירה את הסיכון ללידות מרובות, מה שעלול להוביל לסיבוכים הן לאם והן לתינוק.• תסמונת גירוי יתר שחלתי: זהו מצב שיכול להתרחש כאשר השחלות מעוררות יתר על המידה עם תרופות לפוריות. התסמינים כוללים כאבי בטן, בחילות, הקאות ועלייה במשקל.• הריון חוץ רחמי: זהו סיבוך נדיר אך חמור של הפריה חוץ גופית, בו משתילים העובר מחוץ לרחם.• מומים מולדים: הפריה חוץ גופית אינה מעלה את הסיכון למומים מולדים, אבל חשוב לדון בכל סיכונים אפשריים עם הרופא שלך. הפריה חוץ גופית היא הליך מורכב ויקר, אבל זה יכול להיות טיפול מוצלח לאי פוריות. חשוב לדון בסיכונים וביתרונות של IVF עם הרופא שלך לפני תחילת הטיפול.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן