דף הבית » הכי פופולרי » גירוד תהליך הפלה: מה שאתה צריך לדעת

גירוד תהליך הפלה: מה שאתה צריך לדעת

2023-03-24 22:06:00+02:00

מהי גרידה הפלה?

גרידה של הפלה היא סוג של הליך הפלה הכולל גרידה של רירית הרחם. זה ידוע גם בשם הרחבה ו-curettage (D&C). הליך זה נעשה בדרך כלל בשליש הראשון של ההריון, והוא נעשה בדרך כלל בבית חולים או במרפאה. זוהי דרך בטוחה ויעילה לסיים הריון.

למה לצפות במהלך ההליך

לפני ההליך, תקבל תרופות שיעזרו לך להירגע. ייתכן גם שתקבל אנטיביוטיקה כדי למנוע זיהום. במהלך ההליך, הרופא שלך ישתמש בכלי מתכת דק הנקרא curette כדי לגרד את רירית הרחם. זה יכול להיות לא נוח, אבל זה לא אמור להיות כואב. לאחר ההליך, אתה עלול לחוות התכווצויות ודימום.

כיצד להתכונן להליך

לפני ההליך, עליך לדבר עם הרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל וכל אלרגיה שיש לך. עליך גם ליידע את הרופא שלך אם יש לך מצבים רפואיים שעלולים להשפיע על ההליך. כמו כן, עליך להימנע מאכילה או שתייה של כל דבר לפחות שש שעות לפני ההליך.

סיכונים וסיבוכים

גרידה של הפלה היא בדרך כלל הליך בטוח, אך ישנם כמה סיכונים וסיבוכים שעלולים להתרחש. אלה כוללים זיהום, דימום ונזק לרחם. במקרים נדירים, גרידה הפלה עלולה לגרום להצטלקות של הרחם, מה שעלול להוביל לאי פוריות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל סיכונים או דאגות שיש לך.

למה לצפות לאחר ההליך

לאחר ההליך, אתה עלול לחוות התכווצויות ודימום. כמו כן, עליך להימנע מקיום יחסי מין או שימוש בטמפונים למשך שבועיים לפחות. כדאי גם להימנע מפעילות מאומצת למשך שבוע אחד לפחות. הרופא שלך עשוי גם להמליץ לך לבצע בדיקת הריון שבועיים לאחר ההליך כדי לוודא שההפלה הצליחה.

טיפול מעקב

הרופא שלך עשוי להמליץ לך לקבוע פגישת מעקב שבועיים לאחר ההליך. בפגישה זו, הרופא שלך יבדוק כדי לוודא שההפלה הצליחה ושאתה מתרפא כראוי. הרופא שלך עשוי גם להמליץ לך לבצע מעקב אולטרסאונד כדי לוודא שאין רקמות עובריות שנותרו ברחם.

מתי לפנות לטיפול רפואי

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים לאחר ההליך, עליך לפנות לרופא מיד: כאבי בטן עזים, חום, צמרמורות, דימום כבד או הפרשות מסריחות. אלה יכולים להיות סימנים של זיהום או סיבוכים אחרים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן