דף הבית » הכי פופולרי » איך עובד הליך הגירושין?

איך עובד הליך הגירושין?

2023-03-07 04:17:00+02:00

סקירה כללית של תהליך הגירושין

גירושין הם תהליך קשה, אך הבנת השלבים המעורבים יכולה לעזור להקל עליו. הליך הגירושין יכול להשתנות בהתאם לחוקי המדינה בה הוא מוגש, אך ישנם כמה שלבים כלליים המשותפים לרוב הגירושין.

הגשת תביעת גירושין

השלב הראשון בהליך הגירושין הוא הגשת בקשת גירושין. מדובר במסמך משפטי המוגש לבית המשפט ומפרט את הסיבות לגירושין. על העתירה להיות חתומה על ידי שני הצדדים ועליה לכלול מידע על הנישואין, כגון תאריך הנישואין, שמות הצדדים וכל ילדי הנישואין. לאחר הגשת הבקשה יוציא בית המשפט צו הזמנה, שהוא מסמך המודיע לצד השני על הליך הגירושין.

שירות של תהליך

לאחר הוצאת הזימון, יש להמציא אותו לצד השני. זה נעשה בדרך כלל על ידי שרת תהליך, שהוא אדם המורשה למסור מסמכים משפטיים. שרת התהליך יעביר את הזימון לצד השני, שעליו לחתום על אישור שירות. ממסמך זה עולה כי ההזמנה הומצאה לצד השני והוא מודע להליכי הגירושין.

תשובה לעתירה

לאחר שנמסרה ההזמנה לדין לצד השני, עליו להגיב לעתירה. זאת באמצעות הגשת תשובה לעתירה. את התשובה יש להגיש תוך פרק זמן מסוים, שהוא לרוב 30 יום. בתשובה, הצד השני יכול להסכים לתנאי הגירושין או יכול לערער על כל אחת מהטענות המועלות בבקשה.

משא ומתן להסדר

לאחר הגשת התשובה, הצדדים יכולים להתחיל לנהל משא ומתן להסדר. מדובר בתהליך בו הצדדים מנסים להגיע להסכמה על תנאי הגירושין. זה יכול לכלול נושאים כמו משמורת ילדים, מזונות ילדים, מזונות, חלוקת נכסים ועניינים אחרים. הצדדים יכולים לנהל משא ומתן ישירות או יכולים להיעזר בעורכי דין או מתווכים כדי לעזור להם להגיע להסכמה.

סיום הגירושין

לאחר שהצדדים הגיעו להסכמה, עליהם להגיש הסכם פשרה לבית המשפט. מדובר במסמך המתאר את תנאי ההסכם וחייב להיות חתום על ידי שני הצדדים. לאחר הגשת ההסכם, בית המשפט יבחן אותו, ואם יאושר ייתן צו גירושין סופי. מסמך זה מסיים באופן רשמי את הנישואין ומהווה את השלב האחרון בהליך הגירושין.

טבלת שלבי תהליך הגירושין

שלב תיאור
הגשת תביעת גירושין הגשת בקשת גירושין לבית המשפט.
שירות של תהליך משרת את הצד השני עם הזימון.
תשובה לעתירה הגשת תשובה לעתירה.
משא ומתן להסדר ניסיון להגיע להסכמה על תנאי הגירושין.
סיום הגירושין הגשת הסכם פשרה לבית המשפט וקבלת צו סופי לגירושין.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן