דף הבית » המלצת הצוות » איך מתחילים הליך גירושין?

איך מתחילים הליך גירושין?

2023-03-12 12:49:00+02:00

מהו תהליך הגירושין?

גירושין הוא הליך משפטי לסיום נישואין. זהו תהליך מורכב הכולל הגשת ניירת, השתתפות בדיונים בבית המשפט וקבלת החלטות לגבי משמורת ילדים, מזונות וחלוקת נכסים. התהליך יכול להיות ארוך וסוחט מבחינה רגשית, ולכן חשוב להבין את השלבים הכרוכים בכך.

כיצד להתחיל את תהליך הגירושין

השלב הראשון בהליך הגירושין הוא הגשת בקשת גירושין. מסמך זה מוגש לבית המשפט ועליו לכלול מידע אודות הנישואין, כגון תאריך הנישואין, שמות הצדדים ועילת הגירושין. על העתירה לכלול גם הצהרה על הסעד המבוקש, כגון חלוקת נכסים, מזונות או משמורת ילדים.

מגיש את העתירה

לאחר הגשת העתירה, יש להמציא אותה לצד השני. זה נעשה בדרך כלל על ידי שרת תהליך או שריף. יש למסור לצד השני העתק מהעתירה והזמנה לדין, שהינו מסמך המודיע לו על מועד בית המשפט. לאחר מכן על הצד השני להגיש תגובה לבקשה.

השתתפות בדיונים בבית המשפט

לאחר הגשת העתירה והתגובה, יקבע בית המשפט דיון. בדיון תינתן אפשרות לשני הצדדים להשמיע את טענותיהם והשופט יקבל החלטה לגבי הגירושין. השופט רשאי גם לקבל החלטות לגבי משמורת ילדים, מזונות וחלוקת נכסים.

סיום הגירושין

לאחר שהשופט קיבל החלטה, הגירושין נחשבים סופיים. בית הדין ייתן צו גירושין, שהוא מסמך המתווה את תנאי הגירושין. על מסמך זה להיות חתום על ידי שני הצדדים ולהגיש לבית המשפט. לאחר הגשת הגזירה, הגירושין נחשבים סופיים והצדדים גרושים כדין.

גירושין הם תהליך קשה, אך הבנת השלבים המעורבים יכולה לעזור להקל עליו. אם אתם שוקלים להגיש תביעת גירושין, חשוב לדבר עם עורך דין מנוסה בדיני משפחה שיוכל לעזור לכם להדריך אתכם בתהליך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן